Tribün kapatmaya sınırlı destek

TFF'nin yeni sezonda "sadece küfür edilen tribünün kapatılması, küfür edilmeyen tribünlere seyirci girebilmesi" yönündeki kararına, Kulüpler Birliği'nden sınırlı destek geldi...

Yayınlanma: 17.07.2014 - 12:38
Abone Ol google-news

NTV Spor'a konuşan Kulüpler Birliği Başkanvekili Mesut Hoşcan, yeni sezonda uygulanacak tribün kapatma cezasına sınırlı destek verdi. Uygulamanın kulüplerin elini biraz rahatlatacağını ifade eden Hoşcan, yine de tribün kapatma cezası yerine küfürlü tezahüratta bulunan kişilerin belirlenip stada alınmamasının daha doğru olacağını savundu.
 
"Bu yeni uygulama kulüpleri biraz daha rahatlatacak gibi duruyor" diyen Hoşcan, kötü tezahürattan dolayı kulüplere ceza verilmesini anlayamadığını, burada kötü tezahüratı yapanların cezalandırılması gerektiniğini belirtti.
 
E-bilet kapsamında bütün statların kameralarla donatıldığını hatırlatan Mesut Hoşcan, "Bu açıdan bakıldığında tribün kapatmayı çok doğru bulmuyorum. Bu temnolojiler sağlandıysa tribünde kötü tezahüratta blunmayan kişiler cezalandırılmamalı, tribün kapatmanın da olmaması gerektiğini düşünüyorum." diye konuştu.


En Çok Okunan Haberler