"Ya gidersin ya kalırsın, o kafesin kapısını açmıştı bile"

Daha önce üç romanı bulunan yazar Cem Selcen, bu sefer "Öğle Paydosu" ile 14 Şubat'ta raflardaki yerini alıyor. Sevgililer Günü'nde hediye etmek için aşka dair bir kitap…

21 Ocak 2009 Çarşamba, 13:04
Abone Ol google-news

Her aşk aslında yalnızlığa mı benzer? Yoksa her yeni arayış başka bir uçurumun mu başlangıcı? Şu ana kadar üç romanı yayımlanan (Elma'nın Suçu, 1578 ve Saat Kaçtur Acaba) Cem Selcen bu kez bir hikaye kitabı "Öğle Paydosu" ile bambaşka bir okuma keyfi sunuyor. Yazar, renkli, baştan çıkarıcı bir dil ve kıvrak tasvirlerle dokunduğu yedi öyküde, yedi farklı ilişkiye yer veriyor. Selcen'in satır aralarına ustaca gizlediği ayrıntılar okuru aşkın engebeli yollarında dolaştırıyor.

"Öğle Paydosu" aşkın ve cinselliğin gülünesi, bir o kadar da can acıtıcı hallerini anlatıyor. Cem Selcen'in hikayeleriyle, büyülü bir aynanın içine gizlenip günlük hayata oradan, fark ettirmeden, usulca bakmak mümkün…Yazarın da dediği gibi, "Ya gidersin ya kalırsın. O, kafesin kapısını açmıştı bile…"

 

Cem Selcen portre

Cem Selcen 1962'de İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamladı. 1994'de Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Mühendislikle başlayan iş hayatı gece kulübü işletmecisi olarak devam etmekte: Roxy ve Sefahathane'nin büyük ortaklarından olan Cem Selcen, yazar kimliğinin yanı sıra danışman olarak bu gece kulüplerinde faaliyet göstermekte.