Zonguldak Valisi'nin açıklamalarına sert tepki: Hayat eve sığar, bu ayıp Zonguldak'a sığmaz!

CHP Zorunguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak Valisi'nin sağlık çalışanlarına yönelik söylemlerine sert bir dille tepki gösterdi.

18 Nisan 2020 Cumartesi, 18:21
Zonguldak Valisi'nin açıklamalarına sert tepki: Hayat eve sığar, bu ayıp Zonguldak'a sığmaz!
Abone Ol google-news

 Deniz Yavuzyılmaz, Vali Erdoğan Bektaş'ın sağlık çalışanlarına yönelik sarfettiği, "Her türlü tedbiri alınmasına rağmen maalesef sağlıkçılarımız kendilerini koruyamadılar. Tüm arkadaşlarımızı uyardık. Bu bizim faturamızı ağırlaştıran olay oldu. Normalde sağlıkçılarımızın bize götürdüğü yük olmasaydı bugün belki de geri dönüşü konuşuyor olacaktık." sözlerine tepki gösterdi.

Yavuzyılmaz, valinin açıklamalarına, "Salgın günlerinde, vatandaşlar can derdine düşmüşken bir vali sokakta vatandaşı fırçalıyor, bir diğeri sürecin kahramanı sağlık çalışanlarını suçluyor." sözleriyle eleştirdi. 

"GÜÇ ZEHİRLENMESİ"

CHP'li vekil, Türkiye'deki bürokrasinin üslup sorununa dikkat çektiği açıklamada, "Dün gerçekleşen pandemi kurulu basın toplantısında Zonguldak Valisinin söylediği sözler hükümetin sağlık çalışanlarına olan bakış açısını ortaya koymakla birlikte aslında hükümetin güç zehirlenmesine maruz bıraktığı bürokratlarının üslup sorununu da bir kez daha bizlere gösteriyor. Defalarca dile getirdiğimiz halde, Sağlık çalışanlarının sorunlarını çözemeyen, onlara yeterli ekipman sağlayamayan, aynı maske ve tulum ile günlerce çalışmak zorunda bırakılan emekçilere karşı bu yaklaşım kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

CHP'li Yavuzyılmaz'ın açıklamasındaki ifadeler ise şöyle:

"Zonguldak bugün Türkiye’nin nüfusuna oranla salgının en çok can aldığı ili ise bunun sorumluluğu mücadelede canlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarının değil, onları koruyamayan, Zonguldak’ta salgını kontrol altına alamayan, halen sokağa çıkma yasağı uygulamayanların sorumluluğudur.

10 nisan gecesi iki günlük sokağa çıkma yasağı ilan ederken acemice hatalarla 250bin vatandaşı sokaklara döküp sağlıkçıların emeklerine yazık edenler, bugün “sağlık emekçileri bize yük oluyor” diyerek, bir skandala daha imza atmışlardır. Hükümetin krizi çözmedeki basiretsizliği, bu zihniyet ile ayyuka çıkmaktadır. 

Görevi nedeniyle evine gidince eşine çocuğuna sarılamayan, insanların canını kurtarmaya çalışırken enfekte olan hatta hayatını kaybeden sağlık çalışanları başta olmak üzere özverili kahramanlarımıza ve ailelerine yapılmış olan bu ayıbın gereği yapılmalıdır. Hayat eve sığar, bu ayıp Zonguldak'a sığmaz!"