İddia: Erdoğan, rehineler için Hamas'la müzakere süreci yürütüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çatışmaların sürdüğü İsrail-Filistin hattında, esir takası için Hamas'la müzakere süreci yürüttüğü iddia edildi.

Yayınlanma: 11.10.2023 - 21:16
İddia: Erdoğan, rehineler için Hamas'la müzakere süreci yürütüyor
Abone Ol google-news

Hamas militanlarının 7 Ekim'de başlattığı saldırılar sonrası çatışmaların sürdüğü İsrail-Filistin hattında her iki taraftan binlerce insan hayatını kaybederken çok sayıda kişinin de rehin alındığı bildirildi.

Hamas'ın üst düzey yetkilisinin olası 'ateşkes' ifadelerine İsrail kanadından 'hayır' yanıtı verilirken esir konusunda da henüz bir adım atılmadı. Son olarak Katar'ın olası bir mahkum takası da dahil olmak üzere arabuluculuk görüşmelerinde yer aldığını doğrulamasının ardından yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

Habertürk'te yer alan habere göre; İsrail ile Hamas arasındaki gerginlik de her geçen saat tansiyon artarken Türkiye'nin rehineler için Hamas'la müzakere süreci yönettiği bildirildi.

MÜZAKERE YÜRÜTME TALİMATI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bölgede gerginliğin daha fazla tırmanmaması için açıklamalar yaparken, rehineler için müzakere sürecinin yürütülmesi talimatı verdiği öğrenildi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon