Memleket Partisi ne kadar oy aldı? Memleket Partisi milletvekili çıkardı mı? Muharrem İnce ne kadar oy aldı?

14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilen 28. Dönem milletvekili seçimlerinde yeterli seçmenin oyunu almayı başaran partiler TBMM’ye milletvekili göndermeye hak kazandı. Memleket Partisi'nin ne kadar oy aldığı, ne kadar milletvekili çıkardığı ve milletvekillerinin kimler olduğu merak ediliyor. Peki, Memleket Partisi kaç milletvekili çıkardı? 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Memleket Partisi ne kadar oy aldı? Memleket Partisi hangi illerde milletvekili çıkardı? Muharrem İnce ne kadar oy aldı?

Yayınlanma: 15.05.2023 - 16:48
Memleket Partisi ne kadar oy aldı? Memleket Partisi milletvekili çıkardı mı? Muharrem İnce ne kadar oy aldı?
Abone Ol google-news

28. Dönem milletvekili seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Memleket Partisi'nin ne kadar milletvekili çıkardığı ve ne kadar oy aldığı belirlendi. Yurttaşlar, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin ne kadar oy toplayabildiğini araştırıyor. Peki, Memleket Partisi kaç milletvekili çıkardı? 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Memleket Partisi ne kadar oy aldı? Memleket Partisi hangi illerde milletvekili çıkardı? Muharrem İnce ne kadar oy aldı? İşte ayrıntılar...

MEMLEKET PARTİSİ NE KADAR OY ALDI?

Muharrem İnce'nin seçimlere bir hafta kala cumhurbaşkanlığı adayından çekilmesiyle seçimlere milletvekili listelerinden giren Memleket Partisi'nin Türkiye genelinde ne kadar oy aldığı merak ediliyor. 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri'nde Memleket Partisi, 502.168 seçmenin oyunu toplamayı başardı.

MEMLEKET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ÇIKARDI MI?

Seçimlere milletvekili listelerinden devam eden Memleket Partisi meclise girmek için yeterli oya ulaşamadı. Memleket Partisi, 28 Dönem Milletvekili Seçimleri'nde TBMM'ye vekil gönderemedi. 

MUHARREM İNCE NE KADAR OY ALDI?

Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı gün kala adaylıktan çekilen Muharrem İnce'nin isminin pusulada yer almaya devam edeceği ve aldığı oyların geçerli olacağı YSK tarafından açıklanmıştı. Muharrem İnce, 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri çerçevesinde toplamda 238.690 oy aldı. 

MUHARREM İNCE EN ÇOK HANGİ İLDE OY ALDI?

Muharrem İnce en çok oyu İstanbul'da aldı. İnce, İstanbul'da 25.806 kişinin oyunu topladı.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler