Son Dakika: AKP'den 'Pınar Gültekin' davası açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Pınar Gültekin cinayetine ilişkin mahkeme kararı hakkında, "Hukuki süreç devam etmektedir. Yargı mekanizması çalışmaktadır. Yeniden değerlendirme süreçleri hukuk içinde bellidir. Hukuki süreçleri hassasiyetle takip edeceğiz" dedi.

Yayınlanma: 21.06.2022 - 12:45
Son Dakika: AKP'den 'Pınar Gültekin' davası açıklaması
Abone Ol google-news

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı'nın (32), 'canavarca hisle, eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme' suçundan yargılandığı davada karar çıktı.

Mahkeme heyeti, 23 aydır tutuklu Avcı'ya ağırlaştırılmış müebbetten indirime giderek 23 yıl hapis, tutuksuz sanık kardeşi Mertcan Avcı, annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan'ın ise beraatine karar verdi. 

AKP'DEN AÇIKLAMA: "HUKUKİ SÜREÇLERİ HASSASİYETLE TAKİP EDECEĞİZ"

Skandal karar sosyal medyada büyük tepkiyle karşılanırken AKP'den açıklama geldi. 

AKP Sözcüsü Ömer Çelik karara ilişkin "Mahkemelerin eksik ya da yanlış bulduğumuz kararlarının yeniden değerlendirilmesi için yargının kendi mekanizmaları ve süreçleri vardır. Yargı mekanizması kararların en isabetli şekilde tamamlanması için kendi içinde değerlendirme süreçlerini hukuka uygun şekilde çalıştırmaktadır" dedi.

Çelik şöyle devam etti:

"Hukuki süreç devam etmektedir. Yargı mekanizması çalışmaktadır. Yeniden değerlendirme süreçleri hukuk içinde bellidir. Hukuki süreçleri hassasiyetle takip edeceğiz"


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler