Son dakika... Kılıçdaroğlu- HDP görüşmesi başladı

Son dakika haberi... CHP- HDP görüşmesi başladı. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'ı Meclis'te ziyaret ediyor.

Yayınlanma: 20.03.2023 - 10:59
Abone Ol google-news

HDP,  Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'ı TBMM’deki makamında ziyaret edeceğini duyurmuştu.

Yapılan açıklamada, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, bugün saat 12:00’de Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ı TBMM’deki makamında ziyaret edecektir. Ziyaretin ardından Kılıçdaroğlu ve Eş Genel Başkanlarımız grup yönetim toplantı salonumuzda bir basın toplantısı düzenleyecektir" denildi.

CHP- HDP görüşmesi 12.00'de başladı.

Fotoğraf: Necati Savaş- Cumhuriyet Gazetesi

ERTELENMİŞTİ

HDP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, 18 Mart Cumartesi günü HDP Genel Merkezi’nde gerçekleşmesi planlanan görüşmeye ilişkin, “Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun partimize ziyareti program yoğunluğundan dolayı ileri bir tarihe ertelenmiştir” denilmişti.

Kılıçdaroğlu, HDP ziyaretinin ertelenmesinin nedenine ilişkin soruya, "Bunu bana değil, ev sahibine sorun" yanıtını vermişti. HDP'li yetkili de erteleme talebinin partisinden geldiğini açıklamıştı.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler