CHP'li Yıldırım Kaya ve avukat Ruşen Gültekin'den KPSS hakkında büyük iddia!

Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) çok sayıda sorunun ve şıkların, Yediiklim Yayınevi'ne ait deneme sınavlarıyla aynı olduğu iddiası gündemi sarstı. ÖSYM, konuyla ilgili, “asılsız” açıklaması yaparken, CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve avukat Ruşen Gültekin, bir ay önce 432 çalışanın yerinin değiştirilmesi hakkında Cumhuriyet TV'ye konuştu.

Yayınlanma: 03.08.2022 - 12:53
CHP'li Yıldırım Kaya ve avukat Ruşen Gültekin'den KPSS hakkında büyük iddia!
Abone Ol google-news

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)'ye giren adaylar, cevap anahtarının yayımlanmasıyla birlikte Twitter'da soruların sızdırıldığını iddia ederek, 'KPSS'de ikinci FETÖ operasyonu' etiketiyle paylaşımlar yapmaya başladı.

Söz konusu yayınevinin sorularını inceleyen adaylar, soruların, şıklarının ve şıkların sıralamasının bile aynı olduğunu belirterek, sosyal medyadan tepki gösterdi. Bu şekilde en az 20 soru olduğu belirtilirken, adaylar CİMER’e şikâyet başvurularında bulundu.


Eğitim Gücü Sendikası
savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. ÖSYM, iddialar hakkında incelemeler yapıldığını söyleyip, 'iddialar asılsız' dedi.

"BU SORULAR KİME VERİLDİ?"

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, KPSS’nin şaibeli olduğunu vurgulayarak, “Bu siyasal iktidarın yaptığı tüm sınavlar şaibeli olmaya başladı. Böyle bir tesadüf olamaz. Bu sınavda adaletsizlik yok mu? Bir yayınevi 20 sorunun 20’sini de nasıl oluyor da tutturabiliyor? MEB, YÖK şaibelidir. Şaibenin büyüğü de Saray'dadır. Daha önce ‘FETÖ’nün elemanları sınav sorularını çaldı, yandaşlarına verdi’ dediniz. Şimdi FETÖ de yok. Bu sorular nereden çıktı? Kime verildi?” tepkisini gösterdi. 

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve avukat Ruşen Gültekin, Cumhuriyet TV'de yaptıkları açıklamalarda KPSS'den 1 ay önce 432 kişinin görev yerlerinin değiştirildiğini açıkladı.

Gültekin, 432 kişinin arasında görev yerlerinin değiştirilmesinin yasak olduğu Tez-Koop İş Sendikası temsilcisinin de bulunduğunu açıkladı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler