Cumhuriyetin 100. yıl etkinliklerini erteleyen TRT'den Muazzez Ersoy şov!

İsrail-Filistin çatışmalarını gerekçe göstererek, Cumhuriyetin 100. yıl etkinliklerini erteleme kararı alan TRT'de 'vur patlasın çal oynasın' görüntüler tepki çekti. TRT Müzik'te Muazzez Ersoy'un şarkı söylediği anlar sosyal medyada gündem oldu.

Yayınlanma: 24.10.2023 - 23:44
Abone Ol google-news

Yurttaşların vergileriyle finanse edilen TRT’nin Cumhuriyetin 100. yılına özel düzenlenecek etkinlikleri, “Gazze’deki insanlık dramı” nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti.

TRT’den yapılan açıklamada, “TRT, Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde düzenleyeceği ve tüm hazırlıkları biten eğlence odaklı konser ve gösterileri, Gazze’de yaşanan endişe verici insanlık dramı nedeniyle ileri bir tarihe erteledi” ifadesine yer verilmişti.

Ertelenen konser, gösteri ve diğer etkinliklerin gerçekleştirileceği tarihlerin daha sonra açıklanacağının belirtilmesi dikkat çekmişti. TRT’nin “Gazze’yi” gerekçe göstererek aldığı bu karar ise tepkilere yol açmıştı.

TRT MÜZİK GAZZE’Yİ ‘UNUTTU’

Savaşı bahane ederek Cumhuriyet etkinliklerini erteleyen TRT, bu akşam ise ‘vur patlasın çal oynasın’ görüntülerle gündeme geldi.

TRT Müzik'te Muazzez Ersoy'un şarkı söylediği anlar yayımlandı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler