İYİ Partili Durmuş Yılmaz 'Evet' kararına uymadı: 'Ret' deyip imzaladım

İYİ Parti, Irak ve Suriye tezkeresine "Evet" oyu vermişti. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz'ın "Hayır" dediği ortaya çıktı. Yılmaz, hayır oyu kullandığını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu

27 Ekim 2021 Çarşamba, 09:43
İYİ Partili Durmuş Yılmaz 'Evet' kararına uymadı: 'Ret' deyip imzaladım
Abone Ol google-news

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) gerektiği takdirde sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunmak üzere Irak ve Suriye'ye gönderilmesi konusunda Cumhurbaşkanı'na verilen yetkinin 2 yıl uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda CHP ve HDP'nin "Hayır" oylarına karşı AKP,  MHP ve İYİ Parti'nin "Evet" oylarıyla kabul edildi.

DURMUŞ YILMAZ GRUP KARARINA UYMADI

İYİ Parti'de Cumhurbaşkanlığı tezkeresine ilişkin açıklamayı 20 Ekim tarihinde partinin genel başkanı Meral Akşener yapmış ve "Evet" oyu vereceklerini belirtmişti. İYİ Parti'nin aldığı grup kararına rağmen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda tezkereye "Hayır" oyu verdiğini açıkladı.

"PUSULAYI 'RET' DEYİP İMZALADIM"

CHP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın oy pusulasını paylaştığı tweeti alıntılayan Yılmaz, "Sistem parmak izimi okumadığı için ben de bu pusulayı "ret" deyip imzaladım. Ancak oylama elektronik oylama yerine parmak kaldırmak suretiyle yapılınca 'Hayır' diye parmak kaldırdım ve pusulayı yırtıp çöpe attım. Keşke saklasaymışım" ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım: