Akşener'le yüz yüze gelen depremzede böyle isyan etti

Abone Ol google-news

Elazığ Sivrice'de meydana gelen 6.8'lik depremin ardından bölgede incelemelerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, depremzedelerle görüştü. Depremzede, Akşener'den yardım talep etti. Depremzede, "Ben buranın temelinde üyesiyim. Bu sitenin temelinde çürüklük olduğunu 20 sene önce rapor almışım. Fakat kimseye sesimizi duyuramadık. Kimse bizimle ilgilenmedi. Ne yaptıysak yıktırıp ta yeniden yaptıramadık. Halk olarak, mahallemiz olarak hala bir yardım bir şey gelmemiş. Kimse bilmiyor bunu" diye konuştu.

26 Ocak 2020 Pazar, 17:30

Elazığ Sivrice'de meydana gelen 6.8'lik depremin ardından bölgede incelemelerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, depremzedelerle görüştü. Depremzede, Akşener'den yardım talep etti.

"Depremzede: Ben buranın temelinde üyesiyim. Bu sitenin temelinde çürüklük olduğunu 20 sene önce rapor almışım. Fakat kimseye sesimizi duyuramadık. Kimse bizimle ilgilenmedi. Ne yaptıysak yıktırıp ta yeniden yaptıramadık. Adam bizden yeni arsa istiyor. Nereye gideceğiz? Ne yapacağız? Bütün site 128 daire aynı toprak. Toprak aldım götürdüm Üniversiteye motosiklet salladı darmadağın oldu. Bu binalarda biz oturuyoruz. Aynısı 128 daire. Ben buranın temelinde girmişim. Biz burada kefeni kafamıza takmış oturuyoruz. Deprem olduğu zaman dokuz kişiydim evin içerisinde.

Akşener: Elimden geleni yapacağım. İstediğin yerlere ileteceğim.

Depremzede : Sesimiz olun

Akşener: Ben elimden geleni yapacağım dedim. İlgililere bizzat ulaştıracağım. Geldim.

Depremzede: İnşallah

Depremzede: Halk olarak mahallemiz olarak hala bir yardım bir şey gelmemiş. Kimse bilmiyor bunu. Ha köylere kadar çadırlar gitmiş sağ olsunlar onlarda vatandaşımız. Ama bir mahalleye otel kanat açmış,

Akşener : Bizim arkadaşlarımızın ilettiklerini buraya gönderin. Biz kendimiz bir çalışma yaptık. Ben seferberlik ilan ettim bizim partililere epeyce bir şey gönderildi buraya getirilsin.

Depremzede: Ben de biraz önce Hıdır beyle görüştüm beraber çalışma yapacağız. Bende sizin elamanınızım bugünden itibaren" ifadelerini kullandı