"Cumhurbaşkanı gibi konuşuyor" sözlerine İmamoğlu'ndan yanıt

Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın, “Cumhurbaşkanı gibi konuşuyor” eleştirisine yanıt verdi. İmamoğlu, “Herhalde orada prim yapan, benim adımla ilgili bir şey söylemek. Ben, İBB Başkanı’yım. Keyifle izlesin” dedi.

03 Ocak 2020 Cuma, 10:13

İmamoğlu, ilçe belediyelerini ziyaretlerinin 17.’sini Büyükçekmece Belediyesi’ne dün gerçekleştirdi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün tarafından karşılanan İmamoğlu, vatandaşların ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin, “Mahir Ünal’ın size yönelik eleştirileri vardı, ‘Cumhurbaşkanı gibi konuşuyor. İstanbul’un değil, Türkiye’nin sorunlarını konuşuyor’ diye. ‘Arkasındaki akıl, böyle istiyor’ demişti. Bununla ilgili neler söylemek istersiniz?” sorusunu yanıtlayan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Benim arkamda, 16 milyon insanın aklı var. Şu anda konuştuğumuz konuları konuşuyorum günlerdir. Bunların hepsi, tek tek İstanbul’la ilgili çok önemli konular. Ama ben öyle anlıyorum ki; ne yazık ki AK Parti’nin içindeki bazı arkadaşlar, ‘Ben ne konuşsam da öne çıksam’ diye bir arayış içinde. Herhalde orada prim yapan, benim adımla ilgili bir şey söylemek. Ben, İBB Başkanı’yım. Keyifle izlesin.”