Seda Sayan'dan İstanbul Sözleşmesi yorumu: Gerekirse gidip Cumhurbaşkanı'na yalvaracağım

Abone Ol google-news

İstanbul Sözleşmesi'nin iptal edilmesine karşı olduğunu söyleyen Seda Sayan, "Özellikle Emine Erdoğan Hanımefendi bu konuya el atmalı. Gerekirse Cumhurbaşkanı'na gidip yalvaracağım" dedi.

03 Eylül 2020 Perşembe, 22:10

Seda Sayan, Haber Global'de katıldığı televizyon programında İstanbul Sözleşmesi ile ilgili soruyu cevapladı. İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesine karşı olduğunu ifade eden Sayan, Emine Erdoğan’ın konu ile ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

‘’GEREKİRSE CUMHURBAŞKANI’NA GİDİP YALVARACAĞIM’’

‘’İstanbul sözleşmesine evet diyorum. İstanbul sözleşmesi iptal edilmemeli. Hatta kadına şiddet konusunda cezalar daha da ağırlaştırılmalı. Emine hanım bu konuda çok hassasiyet gösteriyor. Özellikle bu konuya el atmalı. Bu cezalar ağırlaştırılmadıkça, kadınlar korumaya alınmadıkça, vakalar daha çok artacaktır. Her gün sokaklarda bir kadın ‘öldürülmemi mi bekliyorsunuz’ diye bağırıyor. Eskiden biz annem ve kardeşlerimle karakola gidip babamı şikayet ettiğimizde ‘kocandır döver’ deyip geri gönderiyorlardı, şu an da aynı noktadayız. Bu durumun hafifletici nedeni olamaz. Adam kravatını takıyor, mahkeme salonuna çıkıyor hafifletici neden sayılıyor. Bunlara cevap hakkı bile verilmemeli. Gerekiyorsa  Cumhurbaşkanı’na gidip yalvaracağım. ‘’