Anadolu Efes'ten örnek proje

Sosyal sorumluluk projeleri ile Türk spor dünyasına örnek olan Anadolu Efes Spor Kulübü’nün 22 Ekim Perşembe günü, Turkish Airlines Euroleague B Grubu 2. Haftasında İtalya’nın EA7 Emporio Armani takımını ağırlayacağı karşılaşmada bu yıl ikincisi düzenlenecek “Pembe Top Sahada” etkinliği yapılacak.
Yayınlanma tarihi: 21 Ekim 2015 Çarşamba, 15:21Tüm dünyada “Meme Kanseri Farkındalık” ayı olarak kutlanan Ekim ayında Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü işbirliğiyle düzenlenen proje kapsamında karşılaşmanın hava atışını projeye gönüllü olarak destek veren başarılı oyuncu Bergüzar Korel yapacak.

Her yıl 1 milyon 400 bin kadına teşhisi konan meme kanseri 8 kadından birinde görülüyor ve binlerce kadın bu hastalık nedeniyle hayatını kaybediyor. Meme kanserinde erken teşhis ise hayat kurtarıyor.

Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü, 2014 yılında başlatılan “Pembe Top Sahada” isimli bilinçlendirme projesiyle kadın sağlığını tehdit eden meme kanseriyle mücadeleye bu yıl da devam ediyor.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda, Meme Kanseri Farkındalık ayının simgesi pembe rengin hakim olacağı ve büyük heyecana sahne olacak karşılaşma, 22 Ekim Perşembe günü 20.00’de başlayacak. Karşılaşma sırasında basketbolseverler de meme kanseri konusunda bilgilendirilecek.

“Sonuç ne olursa olsun kadınlar kazanacak”

Anadolu Efes Spor Kulübü ve Anadolu Sağlık Merkezi, pembe topla başlatılacak EA7 Emporio Armani maçında kadınlara mücadelelerinde yalnız olmadıkları mesajını verecek. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek pembe top atışıyla sonuç ne olursa olsun kadınlar kazanacak.

Anadolu Efes Spor Kulübü, bu önemli mücadelenin parçası olmak, basketbol heyecanını doyasıya yaşamak isteyen herkesi maça bekliyor.

Bergüzar Korel, projenin bir diğer destekçisi ünlü fotoğrafçı Tamer Yılmaz’a poz verdi

Meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek için projeye gönüllü olarak destek veren başarılı oyuncu Bergüzar Korel, Anadolu Efes – EA7 Emporio Armani karşılaşması öncesinde “Pembe Top” ile objektiflerin karşısına geçti. Korel projenin bir diğer destekçisi, ünlü fotoğrafçı Tamer Yılmaz’a poz verdi.

Pembe Top Sahada projesinin ilki 2014-2015 sezonunda yapılmış ve Anadolu Efes’in Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Rusya’nın UNICS Kazan takımını ağırladığı Turkish Airlines Euroleague karşılaşmasının hava atışını ünlü oyuncu Beren Saat gerçekleştirmişti.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Beren Saat, Bergüzar Korel, Tamer Yılmaz, Abdi İpekçi