AP’de ’Berkin Elvan ölümsüzdür’ sloganı

İrlandalı sosyalist parlamenter Paul Murphy, AP genel kurulunda yaptığı konuşmasında Berkin Elvan’ı andı, ve Türkçe ’Berkin Elvan Ölümsüzdür’ sloganı attı.

cumhuriyet.com.tr
16 Mart 2014 Pazar, 15:11

İrlandalı sosyalist parlamenter Paul Murphy'nin konuşmasından satır başları şöyle: "Geçen Haziran'da Berkin Elvan annesi için ekmek almaya gitti ama evine dönemedi. Polisin attığı gaz fişeğiyle başından vuruldu ve komaya girdi. Şu anda İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Mersin ve Türkiye'nin dört bir yanında sokaklarda yüz binlerce kişinin çığlığı yankılanıyor: Berkin Elvan ölümsüzdür.

AP’de ’Berkin Elvan ölümsüzdür’ sloganı - VİDEO




Devlet ise yine aynı baskıyla karşılık veriyor.  Aynı zamanda Erdoğan ile Gülen arasında zorlu bir iktidar savaşı sürüyor. İkisi de işçi sınıfına, gençlere ve Kürtlere bir çözüm sunmuyor. İktidardaki sınıf bölünmüş iken, şu an Erdogan’i bertaraf etmek için işçiler, yoksullar ve genç insanların tabandan gelen hareketini tekrar inşa etme zamanıdır. Tepki ve baskı gösteren güçler ile büyük şirketlere karşı gerçek bir sosyalist alternatif kurulmalıdır. Berkin Elvan ölümsüzdür!”" Murpy konuşmasını "Berkin Elvan Ölümsüzdür" sloganı atarak sona erdirdi.