Kapat
A+ A-

Nilipek.’ten akustik albüm

Nilipek.’in akustik albümü “Havanın suyun muhabbeti”, dijital platformlardan dinlenebilir. Sanatçının 30 Mart 2018 tarihinde Bursa SanatMahal’de verdiği akustik konserin kaydından oluşan albümde toplam 10 şarkı yer alıyor.
Yayınlanma tarihi: 06 Kasım 2018 Salı, 22:48

Konser kaydının SanatMahal tarafından sürpriz bir hediye olduğunu belirten Nilipek., “Havanın suyun muhabbeti”ni şu sözlerle anlatıyor: “Ben yine sakin sakin anlatıyorum hikâyelerimi, ama bu sefer müzik de sözlerle beraber sakince akıyor, duyguları çok daha kelimeleri öne çıkararak tanımlıyor. Tabii ki konser olduğu için, hele ki tiyatro salonunda verilmiş bir konser olduğu için daha yakın hissettiren bir tarafı var. Ama kahvelerimizi almış karşılıklı oturuyormuşuz gibi değil de, bir odada bir grup insan, birbirine kendini anlatıyormuş gibi.”

2015 yılında yayımlanan “Sabah” ve 2017 sonunda çıkan ikinci albümü “Döngü”den şarkıların yer aldığı albümde Nilipek.’e akustik gitarda Can Aydınoğlu, klasik gitarda da Umut Çetin eşlik ediyor. Albümün kayıtlarını ve miks’ini Samet Ateş üstlenirken, mastering’ini ise Umut Çetin yaptı.
“Havanın suyun muhabbeti”nin lansman konseri 8 Kasım Perşembe akşamı saat 20:30’da Bomontiada ALT’ta olacak.

Cumhuriyet İMECESİ