ENKA’da tiyatro konuşulacak

ENKA Kültür Sanat, 9 Nisan Salı günü kuruluş aşamasındaki Türkiye Tiyatro Vakfı’nın “Bize Bir Tiyatro Müzesi Gerek” başlıklı paneline ev sahipliği yapacak.

08 Nisan 2019 Pazartesi, 22:46

 Türkiye tiyatrosunun belleğini oluşturmak ve bu yönde farkındalık yaratmak amacıyla yola çıkan Vakfın düzenlediği “Bize Bir Tiyatro Müzesi Gerek” başlıklı panel saat 13.30’da ENKA Oditoryumu’nda yapılacak.

Moderatör Zeynep Oral
Panelde; Türkiye Tiyatro Vakfı’nın kurucu üyesi dramaturg-yazar Esen Çamurdan, eğitmen-oyuncu Can Gürzap ile Tilbe Saran’ın yanı sıra Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür ve Sanat İşletmesi genel müdürü Özalp Birol, Müze Sergi İşleri kurucusu Deniz Koç Çeliker ile akademisyen-oyuncu Yavuz Pekman birer konuşma yapacak. Panelin moderatörlüğünü gazeteci- yazar Zeynep Oral üstlenecek. Etkinlikte; Türkiye’nin tiyatro mirasından Türkiye Tiyatro Vakfı’nın çalışmalarına, bu alandaki müze ihtiyacından arşivcilik, koleksiyonculuk ve çağdaş müzeciliğe kadar konunun tüm boyutları ele alınacak. Etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşılabilir, etkinlik programı için ENKA’nın sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.