A+ A-

%100 Harun Antakyalı

Ressam Harun ANTAKYALI nın 100cm x 100cm 100 tuvalden oluşan projesi ilk kez m1886 sanat projeleri aracılığı ile Ankara'da izleyicisi ile sıra dışı bir şekilde buluşuyor. Projenin tanıtımı ve açılış kokteyli inşaat alanında yapılacak.
Yayınlanma tarihi: 30 Eylül 2015 Çarşamba, 12:31
[Haber görseli]
Sergiye Ankaralı sanat severler dışında ülkenin bir çok yerinden gelecek bu projeden eser almış koleksiyonerler de katılacak. Sanatçının yaklaşık 3 yıl üzerinde çalıştığı ve 2014 yılı sonunda tamamladığı proje numaralı 100 eserden oluşuyor. Sergi Antakyalının her döneminden çalışmaların bir derlemesi de olarak %100 Harun ANTAKYALI adı atında sergilenecek. Eserlerin tümü oluşturulan dev ekranda projeksiyon gösterisi ile sanat severler ile paylaşılacak.
[Haber görseli]
sergi açılışı inşaatı sürmekte olan alanda verilecek kokteyl ile start alacak
sonrasında tepe prime de yer alan m1886 sanat projeleri galerisinde 1 kasım 2015 tarihine kadar devam edecek. Numaralı eserlerden edinen koleksiyonerleri bir kitapta toplamayı hedefleyen proje ile Antakyalı bir ilki daha gerçekleştirecek. Ülkenin ilk koleksiyon katalogunu da oluşturacak olan proje bu sayede resimlerle ülkedeki sanatçı, sporcu, sanayici yönetici ve bilim insanlarını bir araya getirecek. Ankara'dan sonra istanbul'da açılacak sergi daha sonra dış ülkelerdeki belli merkezlere taşınarak bu ülkelerden de koleksiyonerleri projeye ekleyecek. 100 eser alıcılarına ulaştığında tüm alıcıların bir araya geldiği büyük buluşma ANTAKYALI nın istanbuldaki stüdyosunda gerçekleşecek.

[Haber görseli]
Cumhuriyet İMECESİ