Kapat
A+ A-

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta görevden alındı

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta görevden alındı. Bahçeli'nin kendi partilerinin teklifi olmasına karşın İYİ Parti'nin teklifini desteklediği için Usta'yı görevden aldığı iddia edildi.
Yayınlanma tarihi: 24 Ekim 2018 Çarşamba, 18:26

[Haber görseli]

CNN Türk'ün haberine göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Grup Başkanvekili Erhan Usta'yı görevden aldı. CNN Türk Muhabiri Ünal Kaya, MHP'deki sürpriz kararla ilgili şunları söyledi: "Resmi bir gerekçe henüz duyurulmadı. Resmi olarak görevden alındığı duyuruldu. Kulis bilgileri, bugün Meclis Genel Kurulu'nda yapılan Emeklilikte yaşa takılanlara yönelik destek açıklamasıydı. Bu kapsamda olduğu ifade ediliyor.

Erhan Usta'yı da aradım, parti yönetimine de sordum. Ancak açıklama yapmadılar. Şunun altını çizelim, MHP açısından emeklilikte yaşa takılanlar seçim vaadi olarak dile getirilmişti. Ancak bugün Genel Kurul'daki tablo MHP'nin tasarladığı gibi gelişen bir durum değildi.

Muhtemel ki bu nedenle görevli Grup Başkanvekili olduğu için ve destek verdiği için alınma söz konusu. Gelecek açıklamaları bekliyoruz."

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Devlet Bahçeli, Erhan Usta

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler