Fethullah Gülen'in avukatından 'kaset' açıklaması

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak bazı medya organlarında yer alan yer alan ‘45 CHP’li siyasetçinin kasetlerinin olduğu ve şantaj için kullanıldığı’ haberleri ile ilgili açıklama yaptı.
Yayınlanma tarihi: 18 Şubat 2015 Çarşamba, 17:19

[Haber görseli]

Nurullah Albayrak'ın yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı.

"18 Şubat 2015 tarihli Star gazetesinde, ‘45 CHP’li siyasetçinin kasetlerinin olduğu ve şantaj için kullanıldığı’ şeklinde iftiralara yer verilmiş ve gayri ahlaki bu iftiralar insafsızca Sayın Fetullah Gülen’e atfedilmeye çalışılmıştır.

Şu net olarak ifade etmekteyiz ki; İnsanların mahrem görüntülerini kaydetmek, şantaj yapmak ve bunları siyasi menfaat için kullanmak nasıl alçaklıksa, hiçbir somut delili olmadan masum insanlara bu suçu isnat etmek de aynı derecede alçaklıktır.

Yasadışı dinleme ve izleme iddiaları gündeme geldiği ilk andan itibaren sorumlularının tespit edilip yasal sürecin başlatılması gerektiği, Sayın Gülen tarafından net olarak ifade edilmiştir. Ancak mevcut iktidar sorumluların tespiti ve yargı önüne çıkartılması konusunda samimi bir yaklaşım göstermemiş, tam aksine bu tür şantaj kasetlerinden siyasi rant elde etme amacıyla hareket etmiştir.

Unutulmamalıdır ki, bu iftira haberini yapan zihniyet ‘Kabataş Yalanını’ hayali bir röportajla süsleyerek kamuoyunu kandıran zihniyettir. Amaç, bu tür iftira haberlerle toplumun değişik kesimleri arasına kin ve nefret tohumları ekmek istenmesidir.

Ana Muhalefet Partisi liderini, 45 siyasetçiyi ve Sayın Gülen’i alçakça zan altında bırakan bu haberle ilgili olarak gerekli yasal başvuru tarafımızdan yapılacaktır. Cumhuriyet Savcılığı tarafından bu iftira ile ilgili ne tür işlem yapılacağı konusunda da kamuoyunu bilgilendirecek ve sonuna kadar da bu sürecin takipçisi olacağız."

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Fetullah Gülen
Vekili
Av. Nurullah Albayrak

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ