Kapat
A+ A-

Savcı Kiraz 21 polisin kimliğini almıştı

Çağlayan Adliyesi'nde rehin alınan Savcı Mehmet Selim Kiraz, Berkin Elvan davasında o bölgede görevli 21 polisin kimliklerini almıştı.
Yayınlanma tarihi: 31 Mart 2015 Salı, 14:37

Savcı Mehmet Selim Kiraz, geçen yıl ekim ayında Gezi Parkı dosyalarında bakmakla görevlendirildi. Berkin Elvan’ın öldürülmesinin yanı sıra Lobna Allami, Okan Özçelik, Volkan Kesanbilici, Edral Sarıkaya, Aydın Aydoğan ve Burak Ünveren’in de aralarında olduğu, Gezi Parkı gösterileri sırasında yaralananlar hakkındaki soruşturma dosyalarını yürütüyordu. Savcı Kiraz’ın yürüttüğü soruşturmalarda, şüpheli kamu görevlilerinin tespiti aşamasına gelinmişti. Kiraz’ın eşi de Çağlayan Adliyesi’nde hakim olarak görev yapıyor.

Özel Harekat çelik yeleklerini giydi - Adliyeden Canlı Yayın

İstanbul Adliye Sarayın'da savcı rehin alındı! Polisler geldi

SAVCI 21 POLİSİN KİMLİĞİNİ ALMIŞTI

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, Gezi Parkı eylemeleri sırasında İstanbul Okmeyda'nında polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu 269 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 15 yaşındaki Berkin Elvan'ın ölümüyle ilgili soruşturmaya bakıyor.

Yaklaşık iki ay önce bu soruşturmaya atanan Savcı Kiraz, son olarak Emniyet Müdürlüğü'nden daha önce eşkâlleri belirlenen 3 polisin açık kimliklerinin belirlenmesi amacıyla olay günü o bölgede görevli 21 polisin kimliklerini almıştı.

Berkin Elvan Davası savcısı rehin alındı - VİDEO Haber görseli

İstanbul Adliye Sarayın'da savcı rehin alındı! Polisler geldı - VİDEO Haber görseli

radikal

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler