A+ A-

'Devletin projecisi', Çevre Başkanı oldu

Kamudaki birçok projede imzası olan 36 yaşındaki Çiğdem Karaaslan AKP Çevre İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevine atandı.
Yayınlanma tarihi: 15 Eylül 2015 Salı, 09:56

AKP’nin hafta sonu yaptığı 5. Büyük Kongre’nin yankıları sürüyor. Kongrede İnsan Hakları ile Çevre, Şehir ve Kültür İşleri Başkanlığı ihdas edilmişti. AKP’nin yeni oluşturduğu Çevre, Şehir ve Kültür İşleri’nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan getirildi. AKP’li kadın vekil, son dönemde kamudan çok sayıda ‘proje’ aldığı için ‘devletin projecisi’ olarak anılıyor.

SADECE KILIÇ’TAN 11 AYRI PROJE ALDI

2006’dan bu yana MKYK üyesi olan 36 yaşındaki Karaaslan (36), 7 Haziran’da Samsun Milletvekili seçildi. AKP’li vekilin, eşiyle birlikte kurduğu Arme Concept firmasının yıldızı son dönemde parladı. Karaaslan, hemşehrisi Spor Bakanı Çağatay Kılıç’tan tam 11 ayrı proje aldı. Firma; İzmir, Mersin, Diyarbakır, Eskişehir, Adana, Trabzon, Ordu, Edirne, Bursa, Burdur’da kentsel dönüşüm alanlarının projelerini gerçekleştirdi.

YASSIADA PROJESİ ONA AİT…

Şirket, son yıllarda işlerini yoğunlaştırdı. 5 yılda 90 ayrı projeye imza atıldı. Şirketin internet adresi 7 Haziran seçimlerinden önce ‘yenilenme’ gerekçesiyle bir süre askıya alındı. Çiğdem Karaaslan, milletvekili seçildikten sonra da site kapatıldı. Böylece şirketin iş yaptığı, referans olan işleri de kamuoyundan gizlenmiş oldu. Şirket, Yassıada-Sivriada projesiyle kamuoyunda daha fazla tanınır hale geldi. 104 dönüm büyüklüğündeki adada kurulacak tesislerde 5 yıldızlı otel yapılacak. AKP’li vekil, proje açıklandığında “Biz bu projeyi, karanlıktan aydınlığa geçiş olarak nitelendiriyoruz” dedi.

(Sözcü)

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler