Kauçuk fabrikası alev alev yandı

UŞAK'ta organize sanayi bölgesinde bir kauçuk fabrikasında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekiplerinin 4 saat süren çalışmaları sonucu kontrol altına alındı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 16 Ekim 2015 Cuma, 07:27
<video:388927>

[Haber görseli]İtfaiye ekiplerinin alevleri kontrol altına almak için müdahalesi devam ederken, yanan kauçuğun neden olduğu zehirli gazlar nedeniyle gökyüzünü siyah duman bulutu kapladı.


Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi, 6'ıncı Caddeki Sait Ağaoğlu'na ait Ağaoğlu Katek Kauçuk Teknolojileri Limited Şirketi'nde saat 18.00 sıralarında yangın çıktı. Çıkış nedeni henüz tespit edilemeyen yangın, yanıcı maddeler nedeniyle kısa sürede tüm fabrikayı sardı. Alevlere ilk müdahaleyi o an fabrikada bulunan iki işçi yaparken, bir yandan da itfaiyeden yardım istendi. Olay yerine ilk etapta 12 itfaiye aracı sevk edildi. İtfaiye ekipleri su ve köpük sıkarak alevlere müdahale etti. Ancak, bu çabalar yetersiz kalınca, alevler daha da büyüdü. Uşak Organize Sanayi Bölgesi ile Banaz, Ulubey ve Sivaslı ilçeleri itfaiye ekipleri ile Uşak Orman İşletme Müdürlüğü ait arazözler de söndürme çalışmalarına destek verdi. Yanan kauçuğun neden olduğu zehirli gazlar nedeniyle itfaiye ekipleri zaman zaman zor anlar yaşarken, gökyüzünü siyah duman bulutu kapladı. Alevlere müdahale etkin bir şekilde devam ederken, polis yangınla ilgili soruşturma başlattı.

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi, 6'ncı Cadde'deki Sait Ağaoğlu'na ait Ağaoğlu Katek Kauçuk Teknolojileri Limited Şirketi'nde saat 18.00 sıralarında çıkan yangın 4 saat sonra kontrol altına alındı. Fabrika binasının tamamen yanarak kullanılamaz hale geldiği yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlatıldı. İtfaiye ekipleri fabrikada soğutma çalışmalarına devam ederken, yangınla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
A+ A-