Kapat
A+ A-

Erdoğan: Biliyorsunuz kullandığımız klozetler hep altın kaplama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda konuştu. Erdoğan, 'Kılık kıyafeti ile kültürü, müziği ile tanımadıkları bir millet modeli dışındakileri yok saydılar' dedi.
Yayınlanma tarihi: 28 Ekim 2015 Çarşamba, 13:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle 81 ilden gelen vatandaşlara verdiği resepsiyonda konuştu.

"Bu coğrafyadaki bin yıllık varlığımızın her döneminde olduğu gibi, Cumhuriyet döneminde de ülkemizin bütünlüğünü, şehitlerimizin canları, gazilerimizin fedakarlıklarıyla ayakta tutuyoruz"
diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, "Tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Mekanları inşallah cennet olsun. Bu yıl Osmanlı Devleti'nin kuruluşunun, 716. yıldönümü, aynı zamanda Anadolu Selçuklı Devleti'nin kuruluşu'nun 940. yıldönümünü ifa ediyoruz" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"MİLLETİMİZ KARARINI ORTAYA KOYMUŞTUR"

Kendini köklerinden koparmak isteyenlere karşı içlerinden çıkanı destekleyerek milletimiz kararını ortaya koymuştur. Eski milli eğitim bakanlarından rahmetli Tahsin Bangıoğlu, tek parti döneminde bir Cumhuriyet Bayramı'nda konuşma yapar. Selamlamadan sonra konuşmaya 'Cumhuriyet öyle bir şeydir ki..' diye başlar. Fakat devamını getiremez. Rahmetli Bangıoğlu, sözünün devamına şu şekilde devam etmek zorunda kalır 'Cumhuriyet öyle bir şeydir ki tadından yenmez'

Yarın ki törende, aynı orkestra kendi kültürümüzün bir yorumu olan Ulvi Cemal Erkin'in Köçekçesi'ni icra edecek. Kılık kıyafeti ile kültürü, müziği ile tanımadıkları bir millet modeli dışındakileri yok saydılar.

"KULLANDIĞIMIZ KLOZETLER HEP ALTIN KAPLAMA"

Şurası hep altın kaplı bakın görüyorsunuz. Şu gördüğünüz sarımsı renkler var ya onu hep altın zannediyorlar. Biliyorsunuz kullandığımız klozetler de hep altın kaplama. Geçmişte Cumhurbaşkanlığı makamı tek bir anlayışın hakim olduğu ve kapısında o anlayışa sahip olanların girdiği bir makan olmuştur. Şimdi ise millet bu makanda buluşuyor.

"DARBECİLERİ SİNDİRENLER, HALKIN SEÇTİĞİNE TAHAMMÜL EDEMİYOR"

Cumhurbaşkanlığı makamında darbecilerin oturmasını içlerine sindirenler, şimdi halkın oylarıyla koltuğa gelen birinin oturmasına tahammül edemiyorlar.

Bunların ne demokrasiye inançları var, ne de halkın fikirlerine saygıları var. Cumhuriyetimizin 80 yılda yapılanlarla, son 12 yılda yapılanları karşılaştırdığımızda kimin daha istismarcı olduğu ortaya çıkacaktır.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Recep Tayyip Erdoğan

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler