Kapat
A+ A-

Sanatçılar kadın cinayetleri için sahneye çıktı

Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu'nca düzenlenen “Asla Yalnız Yürümeyeceksin” adlı bir etkinlikle sanatçılar kadın cinayetlerine dikkat çekmek için sahne aldı.
Yayınlanma tarihi: 7 Ocak 2016 Perşembe, 09:34

[Haber görseli]Beyoğlu Garajİstanbul'da bu akşam düzenlenen etkinlikte, Aylin Aslım, Birsen Tezer, Çiğdem Erken, Erkan Oğur, Gündoğarken, Güvenç Dağüstün, Hüsnü Arkan, Jehan Barbur ve Redd'in sahne aldı.

[Haber görseli]Gecede konuşan Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu Temsilcisi Fidan Ataselim, “Bugün anlamlı bir şey için bir aradayız. Bizler kadın cinayetlerini önlemek için çalışıyoruz. Her gün kadınlar birer birer öldürülüyor. Aslında şunu biliyoruz: Kadın cinayetlerini durdurmak mümkün. En çok ihtiyacımız olan şey bunu bilerek, bu umuda sarılarak, yapılması gerekenler için hep birlikte ele ele verip mücadele etmek. Kadın katilleri mahkemelere çıktıklarında, kravat taktıkları için, takım elbise giydikleri için, 'çok seviyorum' dedikleri için, saygın tutum indirimi, iyi hal indirimi, aşırı sevgi indirimi alıyorlar.

[Haber görseli]Bizler de tıpkı erkekler gibi yaşam hakkı olan varlıklarız. Kadınların hayatta kalması için kadın cinayetlerinde indirimlerin uygulanmaması en önemli can alıcı noktadır" diye konuştu.

[Haber görseli]Gecenin tüm geliri, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun çalışmalarını desteklemek ve kadın cinayetlerini önlemek için yürütülen çalışmalara katkı yapmak için platforma aktarılacak. Konser, geç saatlere kadar devam etti.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Güvenç Dağüstün, Hüsnü Arkan, Aylin Aslım

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler