Cami inşaatında çökme... Tavanda mahsur kalan işçi 4,5 saatte kurtarıldı

UŞAK Üniversitesi yerleşkesinde yapımı süren camii inşaatında, kubbenin içindeki inşaat kalıpları iskeleyle birlikte çökünce ilk belirlemelere göre 5 işçi yaralandı.

23 Ocak 2016 Cumartesi, 13:34

<video:468891>

Ambulanslarla hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Bir işçi ise iskelenin çöktüğü o anlarda 20 metre yükseklikte, caminin kubbe kısmındaki profillere elleri ve ayaklarıyla tutunarak düşmekten kurtuldu. Burada mahsur kalan işçi 4.5 saat süren çalışmayla kurtarıldı.

Olay, bugün saat 09.00 sıralarında, Uşak Üniversitesi Bir Eylül Yerleşkesinde meydana geldi. Üniversitede yapımı süren cami inşaatında, kubbe içinde, inşaat kalıpları iskeleyle birlikte çöktü. İlk belirlemelere göre kalıpların altında kalan 5 işçi yaralandı. Yaralı işçilerin meslektaşları durumu, sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Ayrıca itfaiye ve AFAD ekipleri de bölgeye yönlendirildi.Ekiplerin çalışmasıyla işçilerin üzerindeki kalıplar kaldırıldı. Kalıpların altından kurtarılan işçiler, yapılan ilk müdahalelerin ardından ambulanslarla Uşak Devlet Hastanesi, Medical Park Uşak Hastanesi ile Özel Öztan Hastanesi'ne kaldırıldı Tedaviye alınan işçilerin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Mahsur kalan işçi 4,5 saat sonra böyle kurtarıldı - VİDEO

4,5 SAAT SONRA KURTARILDI


Profillere elleri ve ayaklarıyla tutunarak 20 metre yükseklikte mahsur kalan Hüseyin Tekin adlı işçi, 4.5 saat süren çalışmayla kurtarıldı. Kurtarma için iki vinç kullanıldı. Büyük vinç, yaklaşık 5 metre yüksekte kalan, ibadethanenin merdivenleri nedeniyle ulaşılamayan cami girişine küçük vinci taşıdı. Camiye giren küçük vinç, merdiven sistemini mahsur kalan işçiye kadar uzattı. AFAD ekibinde görevli bir kişi, merdivenden çıkarak mahsur kalan işçiye ulaştı. Güvenlik önlemleri altında mahsur kalan işçi Hüseyin Tekin, aşağı indirildi. Aşırı üşüdüğü gözlenen Tekin, önlem amaçlı hastane kaldırıldı.