A+ A-

Sokağa çıkma yasağı ilan edildi, İdil'den kaçış başladı

Şırnak'ın İdil ilçesi merkezi ve Dirsekli köyünde saat 23:00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İçişleri Bakanı Efkan Ala İdil için geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada operasyon sinyali vermişti. Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından, vatandaşların ilçeden kaçışı da başladı.
Yayınlanma tarihi: 16 Şubat 2016 Salı, 11:10

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı, Şırnak'ın İdil ilçesinde operasyon olabileceğine yönelik açıklamanın ardından bugün sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, Şırnak'ın İdil ilçesi merkezi ile Dirsekli köyünde bu akşam saat 23.00'ten itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilik açıklamasında, "16.02.2016 Salı günü saat 23.00'ten itibaren, İlimiz İdil İlçe merkezinde ve Dirsekli Köyü'nde, bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanmış çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

VATANDAŞLAR İLÇEDEN KAÇIYOR

Şırnak'ın İdil İlçesi ile Dirsekli Köyü'nde bugün saat 23.00'den itibaren sokağa çıkma yasağının uygulanacağının açıklamasının ardından, ilçede kalan ailelerden bazılarının yanlarına alabildikleri eşyalarla evlerinden ayrıldıkları görüldü. Sokağa çıkma yasağı söylentileri nedeniyle ilçe nüfusunun yaklaşık yüzde 90'ı daha önce kentten ayrılmıştı.

İdil'e bu sabah saatlerinden itibaren askeri sevkiyatlarda sürüyor. Cizre İlçesi ile Mardin yönünden gelen asker konvoylar ilçenin stratejik alanlarına konuşlandırılıyor.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Efkan Ala

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler