Kapat
A+ A-

8 Mart etkinliğinde kadına şiddet: Darp edildi

Çukurova Üniversitesi'nde öğrencilerin düzenlediği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliklerinde bir kadın öğrenci, erkek öğrenci tarafından darp edildi.
DHA
Yayınlanma tarihi: 8 Mart 2016 Salı, 18:53

[Haber görseli]
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Çukurova Üniversitesi öğrencileri kampüsteki R alanında etkinlik düzenledi. Kalabalık grup etkinliğe söyleşiyle başladı. Etkinliğin yapıldığı alanın yan tarafına ise ‘Kadınlar Kahvesi’ isimli stant kuruldu.

Bu sırada Selin Üzmezler (21) isimli kadın öğrenci, Murat B. (20) adlı bir başka öğrenci tarafından darp edildi. Genç kadının yardımına arkadaşları koşarken, bazıları da Murat B.'yi yakalayıp darp etmek istedi.

Üzmezler’in şikayetçi olması üzerine Murat B., çevrede güvenlik önlemi alan polis tarafından gözaltına alındı. Sarıçam Polis Merkezi’ne götürülen Murat B., Selin Üzmezler'in kendisine laf attığını ve bu yüzden darp ettiğini iddia etti.

Selin Üzmezler ise Murat B.’nin sevgilisiyle tartıştığını, onları sakinleştirmek isterken darp edildiğini belirtti. Üzmezler’in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler