Yüksekova'da siviller çatışmanın ortasında kaldı: 1 ölü, 1 yaralı

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde güvenlik güçlerinin bir mahelleye düzenlediği operasyonda çatışmaların arasında kalan 1 vatandaş öldü, 1 vatandaş da yaralandı.

DHA
09 Mart 2016 Çarşamba, 15:57

Güvenlik güçlerinin Esentepe Mahallesi'ne öğle saatlerinde yaptığı operasyonda o sırada  yoldan geçen ve bir kargo şirketine ait araç çatışmanın arasında kaldı.

Kurşunların isabet ettiği araçta bulunan 25 yaşındaki İlhan Engin ve araç sürücüsü Ferhat Gülsever yaralandı.

Yaralılardan İlhan Engin hastaneye kaldırılırken öldü, Ferhat Gülsever'in tedavisinin südüğü belirtildi.

 

HAKKARİ VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde öğlen saatlerinde barikatların kaldırılması ve hendeklerin kapatılması için yapılan operasyonda İlhan Engin'in hayatını kaybetmesi ve Ferhat Gülsever'in yaralanmasıyla ilgili Hakkari Valiliği açıklama yaptı.

Açıklamada, "İlimiz Yüksekova İlçesi Esentepe Mahallesi'nde açılan çukur ve kurulan barikatlara güvenlik güçlerimizce 09.03.2016 tarihinde yapılan müdahale esnasında bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan ateş sonucu İpek Yolu Caddesi üzerinde özel bir firmaya ait kargo aracıyla seyir halinde olan İ.E. ve F.G. vatandaşlarımız yaralanmış olup gerekli tedavilerinin yapılması için Yüksekova Devlet Hastanesine sevk edilmişlerdir. İ.E. isimli vatandaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. F.G. isimli vatandaşımızın tedavisine devam edilmektedir" denildi.