Boş dairede 40'ı aşkın hayali seçmen

Bakırköy’de boş bir dairede kayıtlı olan 40’ı aşkın seçmenin oy kullandığı öne sürüldü.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 31 Mart 2014 Pazartesi, 08:50

[Haber görseli]Bakırköy Zeytinlik Mahallesi Milliyetçi Sokak 13 numaralı apartmanda ikamet eden Güçlü Göymen, oyunu kullanmak için Dalyan Ermeni Okulu 1497 nolu sandığa gitti.

Oy kullanmadan önce seçmen listesini kontrol eden Göymen, apartmanlarında bulunan 3 kapı numaralı boş dairede 40’tan fazla kişinin seçmen olarak yazılı olduğunu gördü. Sandık başkanını uyaran ancak herhangi bir sonuç alamadığını belirten Göymen, boş dairenin önünde şunları kaydetti: “Oy kullanmaya gittiğimde vatandaşlık görevim gereği altımızda üstümüzde kim var diye seçmen listesini kontrol ettim. Listeye baktığımda 3 aydan fazladır boş olan alt katımdaki dairede 40’ın üzerinde oy kullanacak kişinin olduğunu gördüm. Seçim kurulu ve sandık görevlilerini uyardım. Dairenin boş olduğunu bu kişilerin burada ikamet etmediğini, bu oyların kullanılmaması gerektiğini söyledim.”

Kayıtlı oldukları sandıkta taşımalı oy kullanıldığını ifade eden Göymen, “Sandık görevlileri, herhangi bir yetkileri olmadığını, listede ismi olan kişilere oy kullandırılacağını ve herhangi bir tutanak tutamayacaklarını söylediler. Hatta bu konuda muhtarlığın suç duyurusu da varmış. Sokakta başka boş dairelerde de aynı durumların olduğunu ve suç duyurusunda bulunulduğunu öğrendik” diye konuştu.

A+ A-