A+ A-

Zaman'ın eski ekibine operasyon... 6 gazeteci daha tutuklandı

Şahin Alpay, Ali Bulaç ve Ahmet Alkan'ın da aralarında bulunduğu 6 gazeteci tutuklandı. İhsan Duran Dağı, savcılık kararıyla serbest bırakıldı.
Yayınlanma tarihi: 30 Temmuz 2016 Cumartesi, 21:07OHAL Kararnamesi'yle kapatılan Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Şahin Alpay, Ali Bulaç, Ahmet T. Alkan, Nuriye Akman, Lale Kemal ve Mustafa Ünal tutuklandı. İhsan Duran Dağı ise savcılık kararıyla serbest bırakıldı.

15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında, aralarında Nazlı Ilıcak'ın da bulunduğu Seyit Kılıç, Bayram Kaya, Cihan Acar, Bünyamin Köseli, Emre Soncan, Mustafa Erkan Acar, Cemal Azmi Kalyoncu, Abdullah Kılıç, Habip Güler, Cuma Ulus, Hanım Büşra Erdal, Hüseyin Aydın, Haşim Söylemez, Ali Akkuş, Yakup Çetin, Ufuk Şanlı, çıkarıldıkları mahkeme tarafından, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla tutuklanmıştı.

72 yaşındaki Alpay’a avukatlık desteği veren Punto24 Hukuk Birimi ve gazetecinin ailesi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na Alpay’ın doktor raporlarını sunarak, gazetecinin mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde ifade verebilmesinin sağlanması için başvuru yapmış ancak savcılık tarafından kabul edilmemişti.

Emniyet yetkilileri, Alpay’ın sağlık durumu hakkında bilgi vermeyi reddederken, hiçbir şekilde kendisiyle görüştürülmeyeceklerini bildirerek Alpay’ın avukatı ve yakınlarını Emniyet Müdürlüğü’nden çıkartmıştı.

(Kaynak: T24)

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ali Bulaç, Mustafa Ünal, Nazlı Ilıcak, Şahin Alpay, Hüseyin Aydın

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler