A+ A-

Bir belediyeye daha kayyım atandı: Binaya Türk bayrağı asıldı

İdil Kaymakamı Ersin Tepeli, bugün Belediye Başkanlığı görevine kayyım olarak atandı. Kayyım atanan belediye binasına Türk bayrakları asıldı. Görevden alınan İdil Belediyesi Eş Başkanı DBP'li Mehmet Muhdi Arslan gözaltına alındı.
Yayınlanma tarihi: 21 Eylül 2016 Çarşamba, 11:50

İçişleri Bakanlığı bugün sabah saatlerinde ise İdil Kaymakamı Ersin Tepeli'yi İdil Belediye Başkanlığı'na kayyım olarak atadı. Çatışmalarda hizmet binasının zarar görmesi nedeniyle belediye hizmetlerinin verildiği Kültür Merkezi binasının etrafında bu sabah saatlerinde geniş güvenlik önlemi alınıp, bütün personelin genel bilgi toplama (GBT) sorguları yapıldıktan sonra Kaymakam Ersin Tepeli'nin belediyeye kayyım olarak atandığına dair Bakanlık yazısı Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü'ne tebliğ edildi. İdil Belediye'sine Kaymakam Tepeli'nin kayyım olarak atandığını öğrenen belediye meclis üyeleri belediyeyi terk etti, güvenlik güçleri de binaya Türk bayrakları astı.

Bakanlık tarafından görevden uzaklaştırılan İdil Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Muhdi Arslan, belediyeye kayyım atanmasını gasp olarak gördüklerini belirterek, "AKP hükümeti aklını başına almalıdır. 1990'lı yıllarda 'bir çakıl taşı vermeyeceğim' diyenlerin akıbeti bellidir. Bu ülkenin asıl sahibi bizleriz. Her ne kadar kayyum atanmış olsa bile halkımıza hizmete devam edeceğiz" dedi.

İDİL BELEDİYESİ EŞBAŞKANI MEHMET MUHDİ ARSLAN GÖZALTINA ALINDI

Şırnak'ın İdil Belediyesi Eş Başkanları DBP'li Mehmet Muhdi Arslan İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasının ardından Mehmet Muhdi Arslan gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığınca dün görevden uzaklaştırılan İdil Belediye Başkanı Mehmet Muhdi Aslan'ın Atakent Mahallesi Adile Naşit Caddesi üzerinde bulunan evi bugün sabah saatlerinde polis ekipleri tarafından arandı. Arama sonucu polis bazı belge ve bilgisayara el koyarken, Aslan'ı gözaltına alarak İdil ilçe Emniyet müdürlüğüne götürdü.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Adile Naşit

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler