Kapat
A+ A-

Nuriye Gülmen'den mektup: Bedenlerimiz inceldikçe, bilincimiz ve zihnimiz keskinleşti

248 gündür açlık grevinde olan tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen, Yüksel Caddesi'nde öğretmen Semih Özakça'yla KHK ile ihraç edilmelerinin ardından başlattıkları 'İşimizi geri istiyoruz' eyleminin birinci yıl dönümü dolayısıyla, tutuklu bulunduğu cezaevinden bir mektup kaleme aldı.
Yayınlanma tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi, 18:13

[Haber görseli]
Fotoğraf: Denizcan Akar

Gülmen, "Açlığımız büyüdükçe ‘biz’ büyüdük. Bedenlerimiz inceldikçe, bilincimiz ve zihnimiz keskinleşti." satırlarını yazdığı mektubunda şu ifadeleri kullandı:

“OHAL karanlığında bir mum olma iddiasıyla başladı direnişimiz. Tam bir yıl önce, 2016 9 Kasım'ında anıtın önüne çıktığımda direnişin bir yıllık serüvenini görmem elbette olanaksızdı.
Bir yılda çok şey yaşandı. Direniş, yeni direnişler ve direnişçiler yarattı. ‘Artık bu ülkede bir şey yapılamaz’ deyip yatağına gömülenleri yatağından çıkardı. Hayatta tutunacak dalı olmayanlara dal, faşizme karşı güçlü bir barikat oldu. Yaktığımız meşale elden ele, dilden dile dolaştı. Açlığımız büyüdükçe ‘biz’ büyüdük. Bedenlerimiz inceldikçe, bilincimiz ve zihnimiz keskinleşti. ‘Hayatın içindeki müziği ve şiiri bulma yetisini’ asla kaybetmedik!
Çok zaferler kazandık ve kazanacaklarımız var.
Yüksel direnişçileri Semih, Veli, Acun, Mehmet ve Nazife’ye selam! Yüksel direnişini kendi direnişi sayan ve onda umudu gören halkımıza bin selam!
Yaşasın direnişimiz, yaşasın açlık grevimiz!
Emekçiyiz haklıyız kazanacağız!”

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler