Kapat
A+ A-

Göçük altında kalan işçinin yaralandığı şantiyede yeni kaza

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yapımı süren battı-çıktı ve yağmurlama suyu hattı kazı çalışmasında göçük meydana geldi. Toprak altında kalarak yaralanan işçi 45 yaşındaki Zekeriya Özyurt, kaldırıldığı hastanede tedaviye alındı. 1 işçinin yaralandığı olay sonrası, bu kez de elektrik direğinin zemini göçtü.
Yayınlanma tarihi: 3 Mart 2018 Cumartesi, 17:25

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yapımı süren battı-çıktı ve yağmurlama suyu hattı kazı çalışmasında göçük meydana geldi. Toprak altında kalarak yaralanan işçi 45 yaşındaki Zekeriya Özyurt, kaldırıldığı hastanede tedaviye alındı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir- Ankara Karayolu'nda yaptırılan, taşeron firmanın yürüttüğü battı-çıktı ve yağmurlama suyu hattı kazı çalışmasında, bugün saat 10.30'da göçük meydana geldi. Toprağın kaymasıyla taşeron işçi Zekeriya Özyurt, toprak altında kaldı. Şantiye personeli durumu itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Toprak altındaki Zekeriye Özyurt itfaiye ve sağlık ekipleri ile vatandaşların yardımıyla kurtarıldı. Ağır yaralanan Özyurt, ambulansla Turgutlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İlk müdahalesi yapılan Özyurt, ambulansla Manisa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

BASIN MENSUPLARINA SALDIRIYA 3 GÖZALTI

Öte yandan şantiye çalışanları, görüntü almaya çalışan basın mensuplarına saldırdı, bir gazeteci yaralandı, bir gazetecinin de fotoğraf makinesi elinden alındı. Emniyet Müdürü Ahmet Esendemir'in de bulunduğu olay yerinde polis ekipleri olaya müdahale etti, saldırıyla ilgili çalışanlardan 3 kişi gözaltına alındı.

BU KEZ ELEKTRİK DİREĞİNİN ZEMİNİ ÇÖKTÜ

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından taşeron firmaya yaptırılan battı-çıktı ve yağmurlama suyu hattı kazı çalışmasında yaşanan göçükle birlikte 1 işçinin yaralandığı olay sonrası, bu kez de elektrik direğinin zemini göçtü. Yaralı işçi 45 yaşındaki Zekeriya Özyurt'un tedavisi sürerken, ara vermeden devam eden çalışmalarda yaşanan göçüğe yaklaşık 10 metre mesafedeki elektrik direğinin zemini, saat 15.30'da çöktü. Beton direk, önlem amaçlı bölgeye konan tahta bariyerlere yaslanıp kaldı. Bu nedenle Selvilitepe Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üzerindeki bazı evlerin elektrikleri kesildi.

Mahalle sakinlerinden Tugay Bayram, "Bu yol üzerindeki evlerde elektrik tesisatlarımız, beyaz eşyalarımız zarar gördü. Bizim zararımızı kim karşılayacak? Büyükşehir Belediyesi m, yoksa ihaleyi alan firma mı karşılayacak? Binlerce lira zararımız var" dedi.

Öte yandan GDZ Elektrik A.Ş yetkilileri olay yerine gelerek kısa süre içerisinde akımı kesti. Emniyet güçleri trafik güvenliğini sağlayarak yolu geçici olarak araç trafiğine kapatırken, itfaiye ekipleri herhangi bir olaya karşı tedbir aldı.

Öte yandan 3 kişinin gözaltına alındığı, şantiye çalışanlarının olayı görüntülemek isteyen basın mensuplarına yönelik davranışlarına kentten tepkiler yükseldi. CHP ve İYİ Parti yöneticileri, basın mensuplarının kamu görevi yaptığını belirterek, halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik davranışları kınadıklarını açıkladı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler