Kız arkadaşını öldüren erkek gözaltından da kaçtı

ABD'den kız arkadaşını öldürdükten sonra firar eden erkek, Kenya'da gözaltına alındığı karakoldan da kaçtı.

Yayınlanma: 08.02.2024 - 14:58
Kız arkadaşını öldüren erkek gözaltından da kaçtı
Abone Ol google-news

Kız arkadaşını öldürdükten sonra ABD'den kaçan bir adamın, Kenya'daki bir polis karakolundan da kaçmayı başardığı bildirildi.

41 yaşındaki Kelvin Kangethe, Kenyalı ve ABD'li yetkililerin aylarca süren aramalarının ardından Kenya'nın başkenti Nairobi'deki bir gece kulübünden ayrılırken geçen hafta tutuklandı.

Tutuklanmasının ardından Kenya'daki polis karakolundan da kaçan Kangethe aranıyor. 

Kangethe'nin kız arkadaşı Margaret Mbitu'nun ailesi, ABD medyasına, öldürülmeden önce ilişkilerini bitirmeyi planladığını söyledi. Margaret’in Halifax, Massachusetts'te çalışan 30 yaşında Kenyalı-Amerikalı bir hemşire olduğu açıklandı.

Margaret, en son geçen yıl 30 Ekim akşamı işyerinden ayrılırken canlı görüldü. Aynı gün kayıp olduğu bildirildi ve cesedi iki gün sonra bulundu.

Yetkililer, Kangethe’nin cinayeti işledikten hemen sonra ABD’den ayrıldığını tahmin ettiklerini söyledi. Güvenlik görüntüleri, Margaret’in cesedinin havaalanı otoparkında bulunduğunu gösterdi.

Kenya'da bir mahkeme, geçen yıl ABD vatandaşlığından çıkan Kangethe'nin Kenya'da bulunup nasıl yargılanacağına ve ABD'de birinci derece cinayet suçlamalarıyla yargılanmak için iade edilip edilmeyeceğine karar verecek.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler