Milli Piyango yılbaşı bilet fiyatları ne kadar? İşte, çeyrek, yarım, tam bilet fiyatları...

2024 Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiye tutarı açıklandı. Milli Piyango İdaresi tarafından çeyrek, yarım ve tam bilet fiyatları duyuruldu. Peki, 2024 Milli Piyango ikramiyesi ne kadar olacak? İşte Milli Piyango çeyrek, yarım, tam bilet fiyatları 2024...

Yayınlanma: 12.11.2023 - 10:52
Milli Piyango yılbaşı bilet fiyatları ne kadar? İşte, çeyrek, yarım, tam bilet fiyatları...
Abone Ol google-news

Milli Piyango yılbaşı çekilişi 31 Aralık 2023'de yapılacak. Milli Piyango tarafından 2024 yılında yapılacak yılbaşı çekilişinin büyük ikramiyesi 400 milyon TL olarak olarak açıklandı. Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye tam bilete çıkması durumunda sahibine 400 milyon TL kazandıracak.

2024 YILBAŞI BİLETİ NE KADAR?

Yılbaşı çekilişi özel Milli Piyango bilet fiyatları belli oldu. Buna göre 1 Ocak günü yapılacak çekilişte şansını deneyecekler için çeyrek bilet 100TL, yarım bilet 200 TL, tam bilet 400 TL’den satılacak. Aralık 2021’de ise yılbaşı bileti çeyrek 30 TL, yarım 60 TL, tam 120 TL idi.

Yılbaşı biletleri bayiler ve “millipiyangoonline.com” internet sitesi üzerinden alınabilecek.

MİLLİ PİYANGO OYNAMANIN KURALLARI NELER?

Milli Piyango bilet tipleri üçe ayrılıyor; Tam Bilet, Yarım Bilet ve Çeyrek Bilet. Oynanan ve kazanılan bilet yarım bilet ise ikramiyenin yarısı; çeyrek bilet ise ikramiyenin çeyreği kazanılıyor.

Kazanan kategoriler çekilişlerde değişkenlik gösteriyor ve Milli Piyangoda iki tane özel kategori bulunuyor. Amorti, son kazanan kategori. Birincisi 0-4 arasından ikincisi 5-9 arasından olmak üzere iki basamak çekiliyor. Son basamağı bu iki sayıdan biri olan biletler amorti ikramiyesi kazanıyor.

Teselli kategorisi, en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının her basamağındaki numaraya göre bir farklılık gösteren ikramiye.


İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler