<iframe width="507" height="370" src="https://www.youtube.com/embed/L5K3IxINr7A" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>Türkiye’nin gündemine oturacak iki RAP şarkısı gece saatlerinde aynı anda yayınlandı. 

Ankaralı RAP sanatçısı Ezhel, “Olay” isimli son şarkısını yayınlarken; başını Şanışer’in çektiği bir grup RAP sanatçısı da “Susamam” adlı şarkıyı Youtube üzerinden paylaştı.

19 MÜZİSYEN BİR ARADA

“Susamam” şarkısında Şanışer ile birlikte Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel, Kamufle, kendi tarzlarıyla destek verdi.

Şarkıda, hashtag’ler halinde, şiddet, kadın cinayetleri, hayvan hakları ve eğitim gibi bir çok politik konuya değinilmesi büyük beğeni topladı.

#Susamam 9 saatte 1 milyona yakın izlendi...

Deniz Tekin’in kısmında Emine Bulut’un öldürülmeden önceki sesleri de yer alıyor. Şarkı için tasarlanan tişört ise köy okulları için harcanacak.

EZHEL'İN SON ŞARKISI: OLAY

Rapçi Ezhel de "Olay" isimli şarkısında ve video klipte Gezi Direnişi, Ankara Katliamı, 15 Temmuz Darbe Girişimi ve dünyadaki pek çok meseleye değiniyor.<p><span class="x-large"><strong><a title="Habere gitmek için tıklayın" href="http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1567015/Ezhel_in__Olay__sarkisi_trend_listesinden_kaldirildi_.html" target="_blank">Ezhel'in ‘Olay’ şarkısı trend listesinden kaldırıldı!</a></strong></span></p>

İşte sosyal medyada yurttaşların paylaştığı yorumlardan bazıları;
1
Türkiye’nin gündemine oturacak iki RAP şarkısı gece saatlerinde aynı anda yayınlandı. Ankaralı RAP sanatçısı Ezhel, “Olay” isimli son şarkısını yayınlarken; başını Şanışer’in çektiği bir grup RAP sanatçısı da “Susamam” adlı şarkıyı Youtube üzerinden paylaştı. 19 MÜZİSYEN BİR ARADA “Susamam” şarkısında Şanışer ile birlikte Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel, Kamufle, kendi tarzlarıyla destek verdi. Şarkıda, hashtag’ler halinde, şiddet, kadın cinayetleri, hayvan hakları ve eğitim gibi bir çok politik konuya değinilmesi büyük beğeni topladı. #Susamam 9 saatte 1 milyona yakın izlendi... Deniz Tekin’in kısmında Emine Bulut’un öldürülmeden önceki sesleri de yer alıyor. Şarkı için tasarlanan tişört ise köy okulları için harcanacak. EZHEL'İN SON ŞARKISI: OLAY Rapçi Ezhel de "Olay" isimli şarkısında ve video klipte Gezi Direnişi, Ankara Katliamı, 15 Temmuz Darbe Girişimi ve dünyadaki pek çok meseleye değiniyor.

Ezhel'in ‘Olay’ şarkısı trend listesinden kaldırıldı!

İşte sosyal medyada yurttaşların paylaştığı yorumlardan bazıları;
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Susamam’ın sahibi Şanışer kimdir, kaç yaşında, gerçek ismi ne?

Şanışer mahlaslı rapçi Sarp Palaur İzmir’de dünyaya geldi. 1987 doğumlu olan Palaur, İlköğretim ve Ortaokul eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Antalya'ya yerleşti. 2005 senesinde Muğla Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünü kazandı. Otuzuncu Gün, Açık Ve Net, LUDOVICO II isimli albümleriyle hayranlarının karşısına çıktı.

Sarp Palaur, bir röportajında Şanışer isminin hikayesini şu sözlerle aktarmıştı: "15 yaşında aldığım bir karar o. O dönem böyle eski Türkçe, Farsça isimler çok modaydı. Sagopa Kajmer etkisi sanırım.

Ben de Şanışer’i buldum kendime. Ama ismimden memnunum. Ya bana uydu, ya ismimden ötürü kariyerim böyle gelişti. Hangisi oldu bilmiyorum ama sonuçta şanıma yaraşır bir isim oldu."
20
Susamam’ın sahibi Şanışer kimdir, kaç yaşında, gerçek ismi ne? Şanışer mahlaslı rapçi Sarp Palaur İzmir’de dünyaya geldi. 1987 doğumlu olan Palaur, İlköğretim ve Ortaokul eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Antalya'ya yerleşti. 2005 senesinde Muğla Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünü kazandı. Otuzuncu Gün, Açık Ve Net, LUDOVICO II isimli albümleriyle hayranlarının karşısına çıktı. Sarp Palaur, bir röportajında Şanışer isminin hikayesini şu sözlerle aktarmıştı: "15 yaşında aldığım bir karar o. O dönem böyle eski Türkçe, Farsça isimler çok modaydı. Sagopa Kajmer etkisi sanırım. Ben de Şanışer’i buldum kendime. Ama ismimden memnunum. Ya bana uydu, ya ismimden ötürü kariyerim böyle gelişti. Hangisi oldu bilmiyorum ama sonuçta şanıma yaraşır bir isim oldu."