'AKP'nin müşahit kartlarına dikkat!'

24 Haziran 2018 Pazar, 15:52
İçişleri Bakanlığı logolu sahte kartların, kimi bölgelerde AKP'liler tarafından kullanıldığı görülmüştü.

İHD, konu hakkında Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvuru yaptı.

İHD konu hakkındaki mesajında; "Seçmenlerin Dikkatine! Bu kartın yasal geçerliliği yoktur. İHD olarak YSK’ya başvuru yaptık. Herkesi oy kullanmaya, sandıklara ve sonuç tutanaklarına sahip çıkmaya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.
İçişleri Bakanlığı logolu sahte kartların, kimi bölgelerde AKP'liler tarafından kullanıldığı görülmüştü. İHD, konu hakkında Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvuru yaptı. İHD konu hakkındaki mesajında; "Seçmenlerin Dikkatine! Bu kartın yasal geçerliliği yoktur. İHD olarak YSK’ya başvuru yaptık. Herkesi oy kullanmaya, sandıklara ve sonuç tutanaklarına sahip çıkmaya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.
İşte sahte müşahit kartları.
İşte sahte müşahit kartları.
Erzurum Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı:

"İçişleri Bakanlığımız ve Valiliğimizce hiçbir şahsa üzerinde bakanlığımızın ismi ve amblemi bulunan herhangi bir görevli kartı kesinlikle verilmemiş olup, bu tür şahıslar varsa ilçe seçim kurulu başkanlıkları ile irtibata geçilerek gereğinin yapılmasını önemle rica ederim."
Erzurum Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı: "İçişleri Bakanlığımız ve Valiliğimizce hiçbir şahsa üzerinde bakanlığımızın ismi ve amblemi bulunan herhangi bir görevli kartı kesinlikle verilmemiş olup, bu tür şahıslar varsa ilçe seçim kurulu başkanlıkları ile irtibata geçilerek gereğinin yapılmasını önemle rica ederim."