Kulak çınlaması son derece sinir bozucu olabiliyor. Bilmeyenler için hemen açıklayalım. Kulak çınlaması, kulakta uğultu, su gürültüsü ve cızırtı duymak şeklinde tarif edilebilir. Uzun süreli ve geçici olabilen kulak çınlaması yorgunluğa ve depresyona bile neden olabilir. En kötüsü ise herkes için tedavisi mümkün olmayabiliyor.

Son zamanlarda ise kulak çınlamasının önüne geçebileceğiniz bir tüyo paylaşıldı. Mayo Clinic’te belirtilenlere göre kulak çınlaması her beş kişiden birini etkiliyor.
1
Kulak çınlaması son derece sinir bozucu olabiliyor. Bilmeyenler için hemen açıklayalım. Kulak çınlaması, kulakta uğultu, su gürültüsü ve cızırtı duymak şeklinde tarif edilebilir. Uzun süreli ve geçici olabilen kulak çınlaması yorgunluğa ve depresyona bile neden olabilir. En kötüsü ise herkes için tedavisi mümkün olmayabiliyor. Son zamanlarda ise kulak çınlamasının önüne geçebileceğiniz bir tüyo paylaşıldı. Mayo Clinic’te belirtilenlere göre kulak çınlaması her beş kişiden birini etkiliyor.
Kulak çınlamasına sahip olan kişiler, bunun yaşam standartlarını düşürdüğünü söylüyorlar.
Ek olarak kulak çınlamasının bir çaresi olmadığını da ekliyorlar.

Kulak çınlamasını geçirmek için ise uzmanlar farklı yöntemler öneriyorlar. Bunlardan bazıları kulağa takılan özel bir cihaz, terapi veya bazı ilaçlar.
2
Kulak çınlamasına sahip olan kişiler, bunun yaşam standartlarını düşürdüğünü söylüyorlar. Ek olarak kulak çınlamasının bir çaresi olmadığını da ekliyorlar. Kulak çınlamasını geçirmek için ise uzmanlar farklı yöntemler öneriyorlar. Bunlardan bazıları kulağa takılan özel bir cihaz, terapi veya bazı ilaçlar.
<iframe src="https://giphy.com/embed/bCn1TSlk4mji8" width="480" height="270" frameBorder="0" class="giphy-embed" allowFullScreen></iframe><p><a href="https://giphy.com/gifs/bCn1TSlk4mji8">via GIPHY</a></p>  Son günlerde ise kulak çınlamasını geçirdiği söylenen bir teknik internette hızla yayıldı. 
1- Öncelikle avuç içinizi masanın üstüne hizalayın. Daha sonra işaret parmağınızı orta parmağınızın üstüne aşağıdaki gibi bastırın. Tıpkı parmaklarınızı şıklatır gibi hissedeceksiniz.
3

via GIPHY

Son günlerde ise kulak çınlamasını geçirdiği söylenen bir teknik internette hızla yayıldı. 1- Öncelikle avuç içinizi masanın üstüne hizalayın. Daha sonra işaret parmağınızı orta parmağınızın üstüne aşağıdaki gibi bastırın. Tıpkı parmaklarınızı şıklatır gibi hissedeceksiniz.
<iframe src="https://giphy.com/embed/WdJFAHW0fvpzG" width="480" height="270" frameBorder="0" class="giphy-embed" allowFullScreen></iframe><p><a href="https://giphy.com/gifs/WdJFAHW0fvpzG">via GIPHY</a></p>  
2- Şimdi de avuç içinizi kulağınıza hizalayın.
4

via GIPHY

2- Şimdi de avuç içinizi kulağınıza hizalayın.
<iframe src="https://giphy.com/embed/6PMDkhScD02VW" width="480" height="270" frameBorder="0" class="giphy-embed" allowFullScreen></iframe><p><a href="https://giphy.com/gifs/6PMDkhScD02VW">via GIPHY</a></p>   3- Şimdi de ilk adımı avuç içiniz, kulağınız hizasındayken tekrarlayın. Bunu 50 kez tekrarlamanız gerekiyor.

Kulak çınlamasından yıllardır çeken kişiler tekniğin işe yaradığını söylüyorlar. Çözüm geçici olsa da kulak çınlaması çekenleri rahatlatacağa benziyor. (newsner)
5

via GIPHY

3- Şimdi de ilk adımı avuç içiniz, kulağınız hizasındayken tekrarlayın. Bunu 50 kez tekrarlamanız gerekiyor. Kulak çınlamasından yıllardır çeken kişiler tekniğin işe yaradığını söylüyorlar. Çözüm geçici olsa da kulak çınlaması çekenleri rahatlatacağa benziyor. (newsner)