Otomobil satın alırken bunlara dikkat edin

06 Temmuz 2014 Pazar, 09:32
Yeni bir araba almadan önce dikkat etmeniz gerekenler sıralandı.
Yeni bir araba almadan önce dikkat etmeniz gerekenler sıralandı.
1. Bütçenize uygun arabayı seçin

Bütçenizi, aylık gelirinizi ve giderlerinizi hesaba katarak satın alacağınız arabayı belirleyin.
1. Bütçenize uygun arabayı seçin Bütçenizi, aylık gelirinizi ve giderlerinizi hesaba katarak satın alacağınız arabayı belirleyin.
2. İyi araştırın

Önce ihtiyaçlarınıza cevap veren otomobilleri sıralayın, daha sonra bu sayıyı 3'e indirin. Bu yöntem karar vermenizi kolaylaştıracak.
2. İyi araştırın Önce ihtiyaçlarınıza cevap veren otomobilleri sıralayın, daha sonra bu sayıyı 3'e indirin. Bu yöntem karar vermenizi kolaylaştıracak.
3. Sıfır mı, ikinci el mi?

Sıfır araçlarını fiyatlarının yükselmesi nedeniyle tüketiciler ikinci ele yöneldi. İkinci el araba pazarı alternatiflerini değerlendirin.
3. Sıfır mı, ikinci el mi? Sıfır araçlarını fiyatlarının yükselmesi nedeniyle tüketiciler ikinci ele yöneldi. İkinci el araba pazarı alternatiflerini değerlendirin.
4. Oto galerileri ve bayileri gezin

Otomotiv bayilerindeki fırsatları takip edin. İnternet sitelerini araştırın ve tanıdıklarınızdan bilgi alın. Arabalar hakkındaki en doğru bilgileri satın alıp kullananlar verir.
4. Oto galerileri ve bayileri gezin Otomotiv bayilerindeki fırsatları takip edin. İnternet sitelerini araştırın ve tanıdıklarınızdan bilgi alın. Arabalar hakkındaki en doğru bilgileri satın alıp kullananlar verir.
5. Borçlarınızı dengeleyin

Çoğu insan araba alırken kredi alır ve kredi kartı borçlarıyla birlikte ödeme güçlüğü çeker. Bunu önlemek için gelecek ödemelerinizi iyi hesaplayın.
5. Borçlarınızı dengeleyin Çoğu insan araba alırken kredi alır ve kredi kartı borçlarıyla birlikte ödeme güçlüğü çeker. Bunu önlemek için gelecek ödemelerinizi iyi hesaplayın.
6. İlk beğendiğiniz arabayı almayın

İlk beğendiğiniz arabayı inceleyin, deneme sürüşü yapın, gerekli bilgiyi alın ve oradan ayrılın. Bu araba satıcılarının sizi kolay lokma gibi görmesini engelleyeceği gibi, ilerde karşınıza çıkabilecek fırsatları da kaçırmamanızı sağlar.
6. İlk beğendiğiniz arabayı almayın İlk beğendiğiniz arabayı inceleyin, deneme sürüşü yapın, gerekli bilgiyi alın ve oradan ayrılın. Bu araba satıcılarının sizi kolay lokma gibi görmesini engelleyeceği gibi, ilerde karşınıza çıkabilecek fırsatları da kaçırmamanızı sağlar.
7. En uygun faiz oranını araştırın

Araba alırken kredi almanız gerekiyorsa, en uygun faiz oranlarını araştırın. Aceleyle alacağınız yüksek faizli bir kredi, ilerde sizi zorlayabilir.
7. En uygun faiz oranını araştırın Araba alırken kredi almanız gerekiyorsa, en uygun faiz oranlarını araştırın. Aceleyle alacağınız yüksek faizli bir kredi, ilerde sizi zorlayabilir.
8. Yaygın yanlışları yapmayın

"Hayatım, ne düşünüyorsun?", "Eski bir arabam var, takas yapabilir miyiz?", "Araba almak için ayırdığım bütçe..." tarzı hesaplarınız veya özel düşünceleriniz hakkında bilgi verecek cümleler kurmayın. Eğer kafanızdaki en yüksek rakamı satıcıya söylerseniz, bundan daha düşük bir fiyat önermesini beklemeyin.
8. Yaygın yanlışları yapmayın "Hayatım, ne düşünüyorsun?", "Eski bir arabam var, takas yapabilir miyiz?", "Araba almak için ayırdığım bütçe..." tarzı hesaplarınız veya özel düşünceleriniz hakkında bilgi verecek cümleler kurmayın. Eğer kafanızdaki en yüksek rakamı satıcıya söylerseniz, bundan daha düşük bir fiyat önermesini beklemeyin.