Sigaradan daha zararlı gıdalar açıklandı

21 Ekim 2018 Pazar, 12:27
Dünya Sağlık Örgütü(WHO) en az sigara kadar zararlı olan 4 gıda türünü açıkladı. O listede neler olduğuna gelin birlikte bakalım…
Dünya Sağlık Örgütü(WHO) en az sigara kadar zararlı olan 4 gıda türünü açıkladı. O listede neler olduğuna gelin birlikte bakalım…
Dünya Sağlık Örgütü(WHO) insan sağlığına sigara kadar zarar verdiği tespit edilen 4 gıdayı açıkladı. Listeye göz atarak günlük hayatınızda tükettiğiniz bu besinleri hayatınızdan çıkarabilirsiniz. İşte merak edilen o gıda türleri…

Sosis, sucuk gibi işlenmiş et ürünleri

Hazır olarak satın aldığınızı sosis, sucuk vb. işlenmiş et gıdalarının ne tür işlemlerden geçtiğini biliyor musunuz? Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarına göre her gün işlenmiş et ürünleri tüketmek kanser riskini yüzde 20 oranında arttırıyor.
Dünya Sağlık Örgütü(WHO) insan sağlığına sigara kadar zarar verdiği tespit edilen 4 gıdayı açıkladı. Listeye göz atarak günlük hayatınızda tükettiğiniz bu besinleri hayatınızdan çıkarabilirsiniz. İşte merak edilen o gıda türleri… Sosis, sucuk gibi işlenmiş et ürünleri Hazır olarak satın aldığınızı sosis, sucuk vb. işlenmiş et gıdalarının ne tür işlemlerden geçtiğini biliyor musunuz? Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarına göre her gün işlenmiş et ürünleri tüketmek kanser riskini yüzde 20 oranında arttırıyor.
Palm yağı

Dünya Sağlık Örgütü, palm yağını zehir olarak nitelendiriyor. Yapılan araştırmalara göre palm yağı kanserli hücrelerin dağılımını 10 kat arttırıyor ve kanserin vücut içinde çok hızlı bir biçimde büyümesine sebep oluyor. Bir gıda türünün vücuda zarar verebilmesi için düzenli ve aşırı miktarlarda tüketilmesi gerektiğinden bahseden uzmanlara göre aşırıya kaçılmadan tüketim yapıldığı takdirde palm yağının herhangi bir zarar vermesi mümkün değil.
Palm yağı Dünya Sağlık Örgütü, palm yağını zehir olarak nitelendiriyor. Yapılan araştırmalara göre palm yağı kanserli hücrelerin dağılımını 10 kat arttırıyor ve kanserin vücut içinde çok hızlı bir biçimde büyümesine sebep oluyor. Bir gıda türünün vücuda zarar verebilmesi için düzenli ve aşırı miktarlarda tüketilmesi gerektiğinden bahseden uzmanlara göre aşırıya kaçılmadan tüketim yapıldığı takdirde palm yağının herhangi bir zarar vermesi mümkün değil.
Yoğurt

Uzmanların yaptığı açıklamalar sizleri şaşırtacak. Çoğu kişi için faydalı bir ürün olarak görülen yoğurt zehri vücutta tutuyor ve zehri tutan kaynakları yeniliyor. Bunun için kişinin yapması gereken şey hazır ve işlenmiş yoğurt tüketimi yerine organik yoğurt tüketimi yapmak.
Yoğurt Uzmanların yaptığı açıklamalar sizleri şaşırtacak. Çoğu kişi için faydalı bir ürün olarak görülen yoğurt zehri vücutta tutuyor ve zehri tutan kaynakları yeniliyor. Bunun için kişinin yapması gereken şey hazır ve işlenmiş yoğurt tüketimi yerine organik yoğurt tüketimi yapmak.
Şekerden uzak durun

Şekerin vücut için zararlı etkilerini bilmeyen yoktur. Kanser hücrelerinin oluşması ve yenilenmesi üzerinde etkileri olduğu bilinen şekerden hayatınız boyunca uzak durmalısınız. Uzmanlara göre şeker ihtiyacınızı pekmez, reçel gibi ürünler ile gidermek çok daha faydalı.
Şekerden uzak durun Şekerin vücut için zararlı etkilerini bilmeyen yoktur. Kanser hücrelerinin oluşması ve yenilenmesi üzerinde etkileri olduğu bilinen şekerden hayatınız boyunca uzak durmalısınız. Uzmanlara göre şeker ihtiyacınızı pekmez, reçel gibi ürünler ile gidermek çok daha faydalı.