28 Şubat'ta ikinci dalga: Özkasnak tutuklandı

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında mahkemeye sevk edilen 11 kişiden, emekli Tümgeneral Erol Özkasnak'ın da aralarında bulunduğu 8 kişi tutuklandı.

21 Nisan 2012 Cumartesi, 06:09
Abone Ol google-news

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği tarafından sabah saatlerinden itibaren ifadeleri alınan 4'ü muvazzaf 11 şüpheli savcılık sorgularının tamamlanmasının ardından tutuklanma istemiyle Nöbetçi Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

Nöbetçi hakimlik tarafından sorgulanan şüphelilerden aralarında Erol Özkasnak'ın da bulunduğu 8 kişi tutuklandı. Savcılık sorgusunun ardından Emekli Albaylar Yaşar Bülent Aksaray ve İbrahim Reşit Çağın ile Emekli Yarbay Güneş Kıral serbest bırakıldı.

Savcılık sorgusunun ardından tutuklanan 8 kişinin isimleri ise şöyle: "Muvazzaf Albaylar Mustafa İhsan Tavazar, Seyfullah Sönmez, Mustafa Hakan Bural ve Ahmet Dağcı, Emekli Tümgeneral Özkasnak, Emekli Albaylar Veli Seyit, Osman Bülbül ve Bahattin Çelik."

Adliyedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından tutuklananlardan emekli askerler Sincan Cezaevi'ne, muvazzaflar ise Mamak Askeri Cezaevi'ne gönderilecek.