Ağaoğlu tutanakları yayınladı!

Yolsuzluk operasyonuyla ilgili ilk açıklama Ağaoğlu grubundan geldi.

17 Aralık 2013 Salı, 09:26
Abone Ol google-news

İstanbul ve Ankara'da aralarında ünlü işadamları ve siyasilerin de bulunduğu isimlerin evlerine eşzamanlı baskın düzenlendi. Yaklaşık 49 kişininin gözaltına alındığı belirtilen operasyonda, Ali Ağaoğlu da gözaltına alınan isimler arasındaydı. Ağaoğlu Şirketler Grubu, polisin Ataşehir'deki merkez binasında yaptığı aramaya ilişkin tutanakları yayınladı. Ağaoğlu Şirketler Grubu'ndan yapılan basın açıklamasında, ''Şirketimizde herhangi bir suç unsuruna rastlanmamıştır'' denildi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından yapılan basın açıklaması şöyle:

''Yürütülen geniş kapsamlı bir soruşturma üzerine adli makamlarca Sn. Ali Ağaoğlu'nun ifadesine ihtiyaç duyulmuştur. Yine bu soruşturma kapsamında mahkeme kararı ile şirket merkezimizde bir arama yapılmıştır. Arama sonucunda herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanmadığı bu husus bugün saat 9:00'da ilgililer tarafından ilişikte sunduğumuz tutanak ile tespit edilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla, Ağaoğlu Şirketler Grubu''

Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun yayınladığı tutanaklar:


 

CEO VE AVUKATTAN AÇIKLAMA

Gözaltına alınanlar ile ilgili olarak ilk açıklama Ağaoğlu Grup CEO'su Hasan Rahvalı'dan geldi. Rahvalı, Ali Ağaoğlu'nun durumu üzerine "Gözaltında değil. Bilgi alınması amacıyla emniyete davet edildi" dedi.

Ali Ağaoğlu'nun avukatı Ali Demirhan da basın mensuplarının soruları üzerine kısa bir açıklama yaptı. Demirhan, Ali Ağaoğlu'nun soruşturmanın merkezinde olmadığını belirtti. Demirhan Ağaoğlu'nun ifadesinin hanüz alınmadığını dile getirdi.

BAKAN ÇOCUKLARI VE AKP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI YOLSUZLUK OPERASYONUNDA GÖZALTINDA

GÖZALTINDAKİ İSİMLER NEYLE SUÇLANIYOR?