AKP'li vekilin oğlu polisleri hizaya dizdi!

Hatay Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde geçen ay meydana gelen, Komiser Yardımcısı Murat Emer ile AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu arasındaki tartışma adliyeye yansıdı. Türkoğlu ile tartışan memurun belirlenebilmesi için bir grup polisin sıraya dizilip şikayetçiye teşhis yaptırıldığı, ardından da açığa alınan Komiser Yardımcısı Emer'in Altınözü ilçesine tayin edildiği ortaya çıktı.

27 Temmuz 2012 Cuma, 14:31
Abone Ol google-news

Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki gerçekleşen olay şöyle gelişti: İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün kantin işletmesini geçtiğimiz mayıs ayında AKP İl Genel Meclis üyesi Hasan Uzun'un oğlu AKP Gençlik Kolları üyesi Ömer Uzun kazandı. İşletmeci Ömer Uzun, 29 Haziran'da kantine gelip tost isteyen polis memuru Alper Atilla'ya o anda malzeme olmadıüını ve tostu yapmayacağını söyleyince tartışma çıktı. İddiaya göre Ömer Uzun, polis Alper Atilla'ya üniformasını çıkarmasını söyledi ve kendisini sürdürmekle tehdit etti. Ardından da arkadaşı olan AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu'nu olaya müdahale etmesi için Eminyet Müdürlüğü'ne çağırdı.

Milletvekili oğlu, danışmanla geldi

İstemi Kağan Türkoğlu, arkadaşına yardım etmek için milletvekili olan babasının danışmanı Fehmi Rigan'ı da yanına alarak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. İddiaya göre milletvekili oğlu Türkoğlu ve danışman, Emniyet'in başçesinde polisleri tehdit etti. Bu sırada olaya müdahale eden Komiser Yardımcısı Murat Emer, "Burası Emniyet Müdürlüğü, tüm insanların olduğu gibi Ömer Uzun’un da hayatını korumak ve güvenliğini sağlamak bizim görevimiz. Bu konuda endişe etmeyin" diyerek, İstemi Kağan Türkoğlu ile danışman Fehmi Rigan’ın gelmesine tepki gösterdi. Bu kez Komiser Yardımcısı Emer ile polislere tehditlerini sürdüren Türkoğlu ve Rigan ile Komiser Yardımcısı Emer arasında tartışma neredeyse arbedeye dönüştü.

Duvara dizip teşhis ettirdi

Kantin işletmecisi Ömer Uzun ve arkadaşı İsmeti Kağan Türkoğlu’nun dövüldüklerini iddia etmeleri üzerine soruşturma başlatıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılan Türkoğlu, arkadaşı Uzun ve danışman Rigan, önce vesikalık fotoğraflarından, sonra da sırayla karşılarında ellerine numaralı kağıtlar verilerek sıraya dizilip bekletilen polisler arasında Komiser Yardımcısı Murat Emer ile polis memuru Alper Atilla’yı teşhis etti.

Komiser Yardımcısı Murat Emer ile polis Alper Atilla, ’Açılacak disiplin soruşturmasının selameti’ gerekçesiyle açığa alındı. Ardından da Emer’in, Suriye sınırındaki Altınözü İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne tayini çıktı.

Görüntüler ortaya çıktı

Bu atama sürgün olarak değerlendirilip, polisler arasında huzursuzluk yaratınca, polislerin AKP milletvekilinin oğlu Türkoğlu ve arkadaşı AKP Gençlik Kolları üyesi kantin işletmecisi Ömer Uzun ve milletvekili danışmanı Fehmi Rigan’ın polisleri karşılarına dizdirip teşhis ettiği görüntüler dün ortaya çıktı. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcısı’nın başlattığı soruşturma devam ediyor.