AKP'nin yazışmalarını yayınlayan WikiLeaks'e erişim engeli

AKP ile ilgili 294 bin 548 e-mail ve yazışmalarını yayımlamaya başlayan dünyaca ünlü sızıntı sitesi Wikileaks'e Türkiye'den erişim yasaklandı.

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 10:47
Abone Ol google-news

Dünya çapında pek çok siyasi lider, şirket ve kuruluşun sızdırılan iç yazışmalarını yayımlayan WikiLeaks, hafta başında Türkiye'nin siyasi güç hiyerarşisi hakkında çok sayıda belge yayınlayacağını duyurmuş, dün de söz konusu belgeleri yayınlamıştı. Belgelerin yayınlanmasının ardından WikiLeaks'in internet sitesine erişimde sorunlar yaşanmaya başlamıştı.

Wikileaks'ten Erdoğan'a mektup çıktı: Keşke ölseydik...

TİB'in internet sitesinde yapılan sorguda, internet sitesi hakkında "5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (www.wikileaks.org) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın 19/07/2016 (tarihli)… kararına istinaden… idari tedbir uygulanmaktadır" uyarısıyla karşılaşıldı.WikiLeaks internet sitesinde yer alan bilgiye göre AK Partisi'ne ait akparti.org.tr ile biten 762 eposta adreslerinden 2010 ile 2016 arasında gönderilen 294,548 e-posta dün saat gece saat 2300 itibariyle aranabilir şekilde yayımlanmaya başladı.