AKP'yi işgal davasında karar çıktı

15 Temmuz gecesi AKP'yi işgal girişimi davasında 2 binbaşının da aralarında bulunduğu 4 sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis, 11 sanık ise müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

20 Aralık 2017 Çarşamba, 16:32
Abone Ol google-news

15 Temmuz darbe girişimi sırasında AKP İstanbul İl Başkanlığı'nın işgal girişimine ilişkin tümü tutuklu 15 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, 2 binbaşının da aralarında bulunduğu 4 sanığı ağırlaştırılmış müebbet hapis, 11 sanığı ise müebbet hapis cezasına çarptırdı.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi yerleşkesinin karşısında bulunan duruşma salonlarının bulunduğu binada yapılan duruşmaya 12 tutuklu sanık, müştekiler ve tarafların avukatları katıldı. 3 sanık da SEGBİS sistemi ile katıldı. Duruşmada avukatlar esas hakkındaki mütalaaya karşı savunma yaptıktan sonra sanıklara son sözleri soruldu. Son sözü sorulan tutuklu sanık ihraç edilen Binbaşı Faruk Şimşek, "Umarım vereceğiniz karar Türk hukuk tarihine utanç olarak geçmez. Ne karar verirseniz verin vatan sağolsun" dedi.

Son sözleri sorulan diğer sanıklar da tahliyelerini ve beraatlerini istedi. 

Kararını açıklayan mahkeme 2 binbaşının da aralarında bulunduğu 4 sanığı ağırlaştırılmış müebbet hapis, 11 sanığı ise müebbet hapis cezasına çarptırdı.