Alex'ten yıllar sonra gelen Aziz Yıldırım itirafı

Fenerbahçe'nin efsanesi Alex De Souza, Aziz Yıldırım için "Söz verdiği halde Sevilla maçının primini vermedi. Çirkin bir ağız dalaşına girdik" dedi

05 Kasım 2015 Perşembe, 10:39
Abone Ol google-news

Fenerbahçe'nin efsane oyuncusu Alex De Souza, Brezilya basınına konuştu. Röportajın en ilgi çekici kısmı ise Aziz Yıldırım ile ilgiliydi.

Futbol hayatı boyunca sadece Palmerias'da top koştururken hiçbir zaman ödeme problemi yaşamadığını aktaran Alex, Fenerbahçe'de de maaş sıkıntısı çekmediğini ancak prim konusunda bazı problemler yaşadığını itiraf etti.

Fenerbahçe'nin 2008 yılında Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı ve sonucunda çeyrek finale yükseldiği Sevilla eşleşmesinde yaşadığı bir anıyı paylaşan Alex şunları söyledi:

"Şampiyonlar Ligi İkinci Turu'nda Sevilla'ya karşı oynuyorduk. Başkan, eğer tur atlarsak 1 milyon dolar vereceğini söyledi. İlk yarı bitti, Sevilla 3-1 öndeydi. Başkan soyunma odasına gelerek turu geçmemiz halinde 1 milyon değil, 1.5 milyon dolar vereceğini söyledi. Tamam, bizim için fark eden bir şey yok. Maça çıktık. 3-2 yenildik ama penaltılarda turu geçtik. Türkiye'ye 1.5 milyon dolar alacaklı olarak döndük."

"Takımın kaptanı olarak, parayı ne zaman alacağımızı sordum. Başkan da 'Chelsea maçından sonra' dedi. Öyle olmamasını umuyordum çünkü o maçtan sonra elenmiş olabilirdik. Bu düşünceme karşılık Chelsea maçı için ayrı bir ödülün olacağını belirtti. Halbuki benim bahsettiğim para Sevilla maçı içindi."

"CHELSEA'YE KAYBETTİĞİMİZ İÇİN SEVILLA PRİMLERİNİ VERMEDİ
"Chelsea karşısına başımız dik bir biçimde çıktık. İstanbul'da 2-1 kazandık, Londra'da 2-0 yenildik. Başkandan ücreti tahsil etmek istedim ama Sevilla eşleşmesinin ardından kazandığımız parayı, Chelsea maçını kaybettiğimiz için vermeyeceğini söyledi. En başta o primin Sevilla için olduğunu o söylemişti, ben değil. Chelsea için bahsedilenler ondan bağımsızdı."

"ÇİRKİN BİR AĞIZ DALAŞINA GİRDİK"
"Altı ay sonra bu defa Beşiktaş ile karşılaşıyorduk. Bu defa takıma kazanmamız halinde 1 milyon dolar ödeyeceğini söyledi. Gülmeye başladım. Çirkin bir ağız dalaşına girdik. Ona, 'Başkanım, bu gruba zaten 1.5 milyon dolar borcunuz var. Bunun 1 milyon daha fazla veya az olmasını kimse önemsemiyor. Biz ödül için burada değiliz. Kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız' dedim. O da demagoji yaptığımı iddia etti. Bunu kabul etmedim. O gün konuşma yaptığı grubun yüzde 80'ine zaten 1.5 milyon dolar ödemesi gerekiyordu, Beşiktaş maçını kazanmamız halinde ise 2.5 milyon dolar. Dolayısı ile bu parayı da ödemeyeceğini düşünmüştüm. Sevilla primlerini ödemedi ama Beşiktaş'ınkini ödedi. Sevilla primi tarih oldu."

"FENERBAHÇE'DE EN SEVİLEN 10 İSİMDEN BİRİYİMDİR"
Kendisini Coritiba, Palmeiras, Cruzeiro ve Fenerbahçe taraftarlarından hangisinin daha çok sevdiği sorusuna ise, eski Fenerbahçeli oyuncu, "Hepsi bana iyi davrandı. Eğer her takım için bir liste yapacak olsam Palmerias'ta ilk 25'e girerim. Fenerbahçe'de ilk 10'dayımdır. Coritiba'da da ama Coritiba'nın yeri ayrı. Çünkü onlardan biriyim. Beni çok eleştirmelerine rağmen sevdiklerini biliyorum. Onlarla farkli bir ilişkimiz var" diye konuştu.