Alican Uludağ, başsavcılığın gazetecileri bilgilendirdiği WhatsApp grubundan çıkarıldı

Gazetemizin muhabiri Alican Uludağ, bugün manşetten verilen ‘Gar katliamında gizlenen dosya’ haberinin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının gazetecileri bilgilendirdiği WhatsApp grubundan çıkarıldı.

22 Kasım 2019 Cuma, 23:18
Alican Uludağ, başsavcılığın gazetecileri bilgilendirdiği WhatsApp grubundan çıkarıldı
Abone Ol google-news

Gazetemizin muhabiri Alican Uludağ, bugün manşetten verilen ‘Gar katliamında gizlenen dosya’ haberinin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının gazetecileri bilgilendirdiği WhatsApp grubundan çıkarıldı. Uludağ, 5 Kasım’da da Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ın, Zonguldak’ta AKP milletvekilleri, belediye başkanı, il ve ilçe başkanlarıyla buluştuğunu yazmıştı.

Uludağ,  gazetemizin manşetten duyurduğu haberde, Ankara’da 10 Ekim 2015’te 100 kişinin öldüğü Tren Garı katliamına ilişkin, savcılığın, 9 klasörlük delil dosyasını mahkemeden ve müştekilerden sakladığını yazdı. Haberle birlikte, 10 Ekim katliamından 11 gün önce, canlı bombalara Ankara’ya kadar eskortluk yapan sanık Yakup Şahin’in Gaziantep’in Nizip ilçesinde bir gübre bayisinden amonyum nitrat almaya çalıştığının Gaziantep Emniyet’i tarafından bilindiği ortaya çıkarıldı.

Haberle, gübre bayisinin ihbarı üzerine Emniyet'in Şahin’in kimliğini tespit ettiği, TEM ve İstihbarat Şubesi’nin, katliamdan 8 gün önce kendisine bildirilen bu duruma karşın hiçbir işlem yapmadığı duyuruldu. Bu haberden sonra Uludağ, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, gazetecileri bilgilendirdiği WhatsApp grubundan çıkartıldı.

Gazetemizde 5 Kasım’da ‘İktidarın savcıları’ başlığıyla yayınlanan Uludağ’ın başka bir haberinde de, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ın, ziyaret ettiği memleketi Zonguldak’ta AKP milletvekilleri, belediye başkanı, il ve ilçe başkanlarıyla buluştuğu yazılmıştı.