Almodovar bu kez güldürecek

İspanyolların Oscar ödüllü ünlü yönetmeni Pedro Almodovar, komedi türündeki yeni filmi "Los Amantes Pasajeros" (Aşık yolcular) ile izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

12 Haziran 2012 Salı, 14:06
Abone Ol google-news

Dram ağırlıklı son iki filmi Kırık Kucaklaşmalar (2009) ve İçinde Yaşadığım Deri'den (2011) sonra yeni filmine hazırlanan Pedro Almodovar, bu kez ekonomik krizden bunalan İspanyolları güldürmeyi deneyecek.

Pedro Almodovar'ın kardeşi ve yapımcısı Agustin Almodovar, bu yaz sonuna doğru çekimlerine başlanması planlanan yeni film için "Sokaktaki insanlar ondan, 1980'li yıllarda olduğu gibi bir komedi yapmasını istiyor. Artık her gün kötü bir haber var ve Pedro da kendine özgü mizah anlayışıyla, bir şekilde bu gerçeği değiştirmek istiyor" dedi.

Almodovar'ın yeni filminin oyuncu kadrosunda Javier Camara, Cecilia Roth, Paz Vega, Hugo Silvia, Willy Toledo, Lola Duenas, Blanca Suarez, Raul Areyalo, Carlos Areces, Jose Maria Yazpik ve Miguel Angel Silvestre gibi isimler netlik kazanırken, Penelope Cruz ve Antonio Banderas'ın dahil olma olasılıkları yüksek gösterildi. Şimdiye kadar Almodovar ile Penelope Cruz 4, Antonio Banderas ise 6 kez film yapsa da bu ikili hiçbir zaman beyaz perdede birlikte rol almadı.

2013 ilkbaharında vizyona girmesi planlanan "Aşık yolcular" filminin konusu hakkında ise şu ipuçları verildi:

"Uçakla okyanus ötesine yolculuk yapan bir grup, karşılaştıkları bir sorundan dolayı ölümün kendilerine çok yakın olduğunu hissederler ve hayatlarındaki bilinmeyen yönlerini birbirlerine anlatmaya başlarlar"