Apple 9.7 inçlik yeni iPad modelini tanıttı

Teknoloji gündemini bir süredir meşgul eden Appe’ın yeni tableti sonunda su yüzüne çıktı. Apple 9.7 inçlik yeni iPad modelini sonunda tanıttı.

23 Mart 2017 Perşembe, 21:23
Abone Ol google-news

Son günlerde teknoloji gündemini yoğun olarak meşgul eden konulardan birisi de Apple’ın tanıtacağı yeni tablet modelleriyldi. Apple bahse konu 3 tablet modelinden birisini geçtiğimiz saatlerde tanıttı. Ya da tanıtmak yerine direkt olarak Apple Store’dan satışa sundu ifadesini kullansak sanırım daha doğru olur.


9.7 inç boyutunda bir ekrana sahip olan yeni iPad modeli, tasarım anlamında iPad Air 2 ile temel benzerlikler içeriyor. Hatta yeni iPad’in iPad Air 2 ile birebir aynı tasarıma sahip olduğunu söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız.
9.7 inç iPad modelini, selefi diyebileceğimiz iPad Air 2’den ayıran en önemli (hatta tek) özelliği ise içerisinde taşıdığı Apple A9 işlemcisi. 24 Mart’tan itibaren son kullanıcıya sunulacak olan tabletin pil ömrünün ise yaklaşık olarak 10 saat olduğu belirtilmiş. 8MP ana kameraya HD FaceTime destekli ön kameranın eşlik ettiği tablette TouchID özelliği de bulunuyor. Cihazın RAM’i hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.
Tabletin 32GB ve sadece Wi-Fi desteğine sahip olan modeli 1599 TL’den satışa sunulurken, çatıyı oluşturan 128GB hem Wi-Fi hem de hücresel veri desteği sunan modelin fiyatı ise 2.649 TL.
Eğer bir tablet ihtiyacınız varsa 9.7 inç retina ekrana sahip bu yeni iPad modeli sizin için iyi bir alternatif olabilir.

2017 SXSW Oyun Ödülerinin Kazananları Açıklandı